كلينيك ليزر موهاي زائد , ليزر مو , ليزر موهاي زائد
كلينيك ليزر موهاي زائد , ليزر مو , ليزر موهاي زائد , قيمت ليزر موهاي زائد , هزينه تعرفه ليزر موهاي كل بدن

هموروئيد يا بواسير در كودكان

هموروئيد يا بواسير در كودكان چگونه است؟ : همان طور كه گفته شد اين بيماري هم در زنان و هم در مردان رخ مي دهد و در نيمي از جمعيت جهان در سن ۵۰ سالگي به آن مبتلا مي‌شوند. اين بيماري در جهان به عنوان بيماري پيري شناخته مي شود زيرا در افراد مسن رايج است به همين دليل اكثر افراد از احتمال ابتلا هموروئيد در كودكان آگاهي ندارند. به گفته انجمن جراحان كولون آمريكايي، ميليون‌ها آمريكايي در سنين مختلف مبتلا به هموروئيد هستند.

 

علل بواسير يا هموروئيد در كودكان

عوامل مختلفي مي‌توانند باعث ايجاد هموروئيد در كودكان شوند. نشستن كودك روي سطوح سخت يكي از اين عوامل است. اما هموروئيد در كودكان معمولاً به سبب يبوست ايجاد مي‌شود. رژيم غذايي نامناسب وعدم تحرك مي‌تواند مدفوع كودك را خشك و سفت كند، بنابراين عبور و دفع آن مشكل شده و عمل اجابت مزاج دشوار مي‌شود. همانند بزرگسالان، اين مشكل در كودكان باعث ايجاد آسيب در عروق ركتوم و ناحيه مقعد خواهد شد.

علايم بيماري هموروييد در كودكان

بعضي از كودكان، تورم عروق خوني را در داخل و اطراف مقعد و ركتوم تجربه مي‌كنند. هموروييد اغلب باعث خونريزي حين اجابت مزاج و همچنين خارش، حساسيت و درد در اطراف دريچه مقعد مي‌شود. يك كودك مبتلا به هموروئيد ممكن است پس از اجابت مزاج در كاغذ توالت خون ببيند. بنابراين اگر فرزندتان از خارش و سوزش در ناحيه مقعد شكايت كند، نبايد هموروئيد را به عنوان يك علت احتمالي ناديده بگيريد.

درمان بواسير يا هموروئيد در كودكان

درمان هموروئيد در كودكان مي‌تواند يك چالش باشد ، زيرا اكثر داروهاي ضد واريسي و درمان‌هاي موجود امروزه براي بزرگسالان تهيه شده است. بنابراين طيف گسترده‌اي از داروهاي درماني هموروئيد براي بزرگسالان در داروخانه‌ها موجود است.

مؤثرترين روش درمان تغيير رژيم غذايي كودك و اصلاح عادات رفتاري و سبك زندگي است. به طور كلي درمان‌هاي طبيعي امن‌ترين راه براي درمان هموروئيد در كودكان است. يبوست بزرگترين علت هموروئيد در كودكان است، احتمالاً كنترل يبوست مهمترين راه براي جلوگيري از هموروئيد در كودك است.براي جلوگيري از يبوست بايد فيبر كه در سبزيجات موجود است را به رژيم غذايي خود اضافه كنيم همچنين حدودا بايد هشت ليوان مايعات مصرف شود.

به طور كلي درمان‌هاي طبيعي امن‌ترين راه براي درمان هموروئيد در كودكان است. مؤثرترين روش درمان تغيير رژيم غذايي كودك و اصلاح عادات رفتاري و سبك زندگي است. از آن‌جا كه يبوست بزرگترين علت هموروئيد در كودكان است، احتمالاً كنترل يبوست مهمترين راه براي جلوگيري از هموروئيد در كودك است. اضافه كردن فيبر و مايعات حدود هشت ليوان روزانه به رژيم غذايي كودك اولين گام براي جلوگيري از يبوست است.

مصرف برخي از نوشيدني‌ها مانند آبميوه و انواع توت‌ها ، آب نارنگي و آب انار گزينه‌هاي خوبي هستند. يكي از روش‌هاي اصلاح عادت‌هاي رفتاري كودك توجه به ورزش و فعاليت بدني منظم كودك است تا به جلوگيري از يبوست و هموروئيد كمك كند. ورزش مي‌تواند سلامت كلي كودك و همچنين سلامت روده را بهبود بخشد.بهتر است به كودك خود آموزش دهيد تا به محض احساس نياز به دفع مدفوع به دستشويي رود و از به تأخير انداختن عمل اجابت مزاج بپرهيزد. از طرفي او را تشويق كنيد تا زمان كمتري در دستشويي صرف كند و از زور زدن حين اجابت مزاج بپرهيزد.

روش‌هاي درماني مناسب براي كنترل هموروئيد كودك كه والدين بايد به ان‌ها توجه كنند عبارت‌اند از:

 • يكي از راه ها حمام آب گرم نشسته در لگن به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه دو تا سه بار و سپس خشك نمودن محل است.
 • همچنين حمام روزانه‌ي كودك با آب گرم و سپس خشك نمودن محل البته بايد توجه كرد كه شستشو محل مقعد با صابون مي‌تواند هموروئيد را تحريك كند؛ بايد روش روش صحيح خشك نمودن يا تميز كردن مقعد بعد از اجابت مزاج به كودك و استفاده از دستمال مرطوب و نرم به كودكان كاملا اموزش داده شود.
 • براي تسكين درد مي توانيد از كمپرس يخ استفاده كنيد.
 • مصرف دوز مناسب استامينوفن براي كنترل درد مقعد كودك
 • مصرف داروهاي ضد هموروئيد بدون نسخه مخصوص كودك با نظر پزشك

اگر بعد از انجام اين روش ها در عرض دو هفته هموروئيد بهبود نيافت يا خون ريزي شدت يافت حتما بايد به پزشك مراجعه شود در موارد شديد بيماري كه با اين روش‌ها كنترل نمي‌شود، معمولاً جراحي توصيه خواهد شد و از آن‌جايي كه كودك در سن رشد است، روش باند لاستيكي براي از بين بردن هموروئيد كودك پيشنهاد نخواهد شد.

شدت بيماري هموروييد در كودكان

بيماري بواسير , هموروئيد در كودكان كمتر ديده مي شود اما با وجود اين درصد كم اين بيماري در كودكان مهم است و بايد مورد توجه قرار گيرد و ان را جدي گرفت تا كودك دوباره دچار اين بيماري نشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۵:۱۹ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

  فيستول مقعد

 

فيستول مقعد چيست؟

درباره فيستول مقعد بايد گفت كه فيستول مقعد در واقع يك كانال كوچك است از قسمت پايان روده و تا پوست نزديك مقعد ادامه دارد و باعث اتصال ۲ ارگان در بدن مي شود؛ و به شكل يك تونل كوچك باريك غير طبيعي در پايان روده راست است كه به سطح خارجي پوست باز مي‌شود قرار دارد.

فيستول مقعد

براي توضيح بيشتر بايد بگوييم كه كانال مقعد در انتهاي مسير دستگاه گوارش و در حد فاصل دو دريچه‌ي حلقه مانند عضلاني قرار دارد كه اين دريچه ها را با نام دريچه‌ي داخلي و خارجي مقعد مشخص شده است. درباره جنس اين دريچه ها بايد گفت كه دريچه‌ي داخلي عضلات صاف تر و غير ارادي دارد و اما دريچه‌ي خارجي از عضلات اسكلتي و تحت كنترل ارادي تشكيل شده است؛ و وطيفه اين دو عضله حمايت از كانال مقعد است.

غدد مقعدي در واقع بين اين دو دريچه قرار گرفته است اين غدد ترشحات را به درون كانال مقعد تخليه مي‌كنند. به بيان خيلي ساده تر در روده بزرگ و در قسمت نزديك به خروج مدفوع (مقعد)، غده هايي وجود دارند كه اين غده ها درست مانند غده هاي عرق، باعث ترشح موادي هستند كه بسته به نوع موادي كه ترشح مي كنند، نقش بزرگي را در تامين سلامت كلي بدن دارند و از ان جايي كه ترشحات براي تخليه بايد وارد روده بزرگ بشوند دهانه ي اين غده ها به داخل روده باز مي شود.

اما بيشتر مواقع عفونت صورت ميگيرد كه علت اين امر مسدود شدن خروجي غدد است وقتي كه غدد مسدود شود و عفونت جمع شود باعث ايجاد فيستول مقعدي مي شود.

اين عفونت مي تواند تا سطح پوست هم نفود كند و بيشتر شود. معمولا فيستول در بيشتر كساني كه در ناحيه معقد زياد دچار ابسه و جوش هاي مقعدي مي شوند و بهبودي كاملي پيدا نكرده اند به وجود مي آيد. به جز گسترش يافتن عفونت حتي در بيشتر مواقع ترشحات مدفوعي هم از كانال بيرون مي ريزد و در سطح پوست ديده مي شود. آبسه مقعد باعث ترشح عفونت در كل بدن مي شود.

درباره محل قرار گيري فيستول در دريچه كانال و يا ساده و پيچيده بودن آن بايد بگوييم كه اين موارد به ۵ دسته تقسيم مي شوند:

 • فيستول اكسترا اسفنكتريك (Extrasphincteric) : اين عارضه از قسمت راست روده بزرگ شروع و به سمت پايين ادامه دارد و از طريق عضله‌ي لواتور آني كف لگن به پوست اطراف مقعد باز مي‌شود. توجه داشته باشيد كه اين نوع فيستول در خطوط دندانه دار يعني كه قسمتي كه غدد مقعد هست به وجود مي‌آيد كه علل ايجاد آن بيماري كرون يا يك فرآيند التهابي مانند آپانديس و يا آبسه باشد.
 • فيستول سوپر اسفنكتريك ( Suprasphincteric ) : شروع آن درست از ميان عضلات اسفنكتر داخلي و خارجي و تا بالا گسترش دارد و به اين ترتيب كه از عضلات پوبوركتاليس رد شده و در حدود يك سانتي خروجي دهانه مقعد به پوست باز مي‌شود. امكان مبتلا شدن به اين نوع فيستول ۲۰ درصد است.
 • فيستول ترانس اسفنكتريك ( Transphincteric ) :  ميان عضله دريچه‌ي داخلي و خارجي و يا از قسمت پشت مقعد شروع، از عضله‌ي اسفنكتر خارجي رد مي شود و در فاصله‌‌ي يك يا چند اينچي از پوست نزديك مقعد بيرون مي ايد. به خاطر شكلي كه دارد معمولا نعل اسبي هم گفته مي شود امكان شيوع اين فيستول در افراد بين ۲۰ الي ۲۵% است.
 • فيستول اينتر اسفنكتريك ( Intersphincteric ) : درست از وسط عضلات اسفنكتر داخلي و خارجي شروع و و از عضله اسفنكتر رد مي شود و از قسمت بسيار نزديك به انتهاي مقعد بيرون مي آيد. در واقع اين نوع به يكي از شايع‌ترين فيستول مقعدي كه ۵۵ تا ۷۰ درصد امكان شيوع دارد شناخته شده است.
 • فيستول زيرمخاطي : آخرين مورد از دسته بندي نوع فيستول اين فيستول است كه در واقع به صورت سطحي و از زير مخاط عبور مي‌كند.

در بيشتر افراد وجود فيستول باعث بروز علائم دردناك در قسمت مقعد و سوزش پوست، درد، التهاب شود. ديده شده است كه بيماران بسياري هم علايم ديگري چون خونريزي و ترشح در هنگام عبور مدفوع دچار هستند. درباره فيستول و علل آن بايد بگوييم كه فيستول ممكن است كه علل و علائم خاص و مختلف ديگري هم داشته باشد و در فرد به وجود بيايد؛ و بيشتر پزشكان به دليل شدت آسيب معمولاً بهترين روش درمان و از بين بردن چرك و عفونت بدن انجام جراحي را توصيه مي كنند.

علل ايجاد فيستول مقعد

درباره فيستول در بخش قبل گفتيم كه فيستول مقعد از يك آبسه مقعدي كه بهبود پيدا نكرده است به وجود مي‌آيد كه معمولا بسيار هم دردناك است. درباره ابسه هم شرح داديم كه وقتي يكي از غدد هاي درون روده مسدود شود آبسه به وجود مي آيد و اين آبسه و عفونت آن باعث فيستول مقعدي مي شود. طي تحقيقاتي كه انجام شده است معمولا در هر ۴ نفر مبتلا به آبسه مقعد دو مورد از اين افراد ابسه باعث به فيستول مي شود. درباره درمان آبسه بايد بگوييم كه آبسه بسيار راحت درمان مي شود با مراجعه به پزشك مي توانيد اين ابسه را از تبديل شدن به فيستول و عوارضي كه گريبان گيرتان خواهد شد نجات دهيد معمولاً پزشك در مطب و كلينيك با بي حسي موضعي يك برش پوستي روي آبسه انجام مي دهد و تخليه چرك آن انجام مي‌شود . بيشتر افراد در حين ابسه منتظر مي مانند كه آبسه خود‌به‌خود تخليه شود بايد گفت كه ريسك اين كه به اين صورت آبسه به طور كامل بهبود نيابد زياد است و بنابراين فيستول اتفاق مي‌افتد.

درباره دلايل ايجاد فيستول بايد به اين موارد اشاره كنيم كه اين موارد عبارتند از :

 • آبسه مقعدي
 • بيماري كرون
 • ديورتيكوليت
 • هيدر آدنيت چركي
 • عوارض جراحي در نزديكي مقعد
 • ابتلا به سل
 • بيماري هاي جنسي مثل كلاميديا و يا سيفليس
 • HIV
 • سرطان
 • زخم ناشي از ضربه

آبسه مقعدي :

معمولا اگر آبسه مقعدي از علل فيستول باشد بايد گفت كه ابسه نشان از وجود عفونت در بدن را نشان مي دهد و علائمي مثل حرارت،درد، تورم و احساس ناراحتي در نزديك خروجي مقعد يعني اطراف دهانه مقغد را دارد.

در ادامه ما به نادرترين دلايلي كه سبب بروز فيستول در دهانه مقعد فرد مي شود را كه ممكن است از يك بيماري خطرناك باشد به طور كامل شرح مي دهيم:

بيماري كرون :

در اين بيماري دستگاه گوارش دچار التهاب مي شود و نشانه هاي مختلفي را دارد كه در صورت مشاهده در فرد مي تواند به تشخيص ابتلا به فيستول كمك كرد. بايد گفت كه كرون در واقع يك چهارم در ايجاد فيستول موثر است درباره بارزترين علائم بيماري كرون مي توان به درد در ناحيه شكم، بي اشتهايي، داشتن حالت تهوع و استفراغ و كم شدن وزن اشاره كرد.

ديورتيكوليك :

اين عامل هم سبب ايجاد عفونت در روده بزرگ مي شود اين بيماري زماني شيوع پيدا مي كند كه مخاط روده بزرگ دچار التهاب شود و باعث درد شكم در قست چپ و سمت پاييني شكم مي شود.

هيدر آدنيت چركي :

هنگامي كه غدد عرق دچار يك نوع عفونت شود باعث ايجاد زخم و ابسه مي شود در واقع ناشي ار بيماري مزمن پوستي است اين زخم ها اگر در ناحيه مقعد به وجود بيايند بي شك دليل اصلي فيستول هستند.

عوارض جراحي در نزديكي مقعد :

معمولا براي از بين بردن آبسه كه در مقعد به وجود مي آيد بهترين روش جراحي است اما بيشتر اوقات بعد از جراحي فيستول رخ مي هد زيرا بافت با برش و يا تخليه دچار اسيب مي شود كه اين نوع اسيب در زايمان هم ممكن است به وجود بيايد و از علل بروز فيستول در مقعد است.

ابتلا به سل :

درباره سل مي دانيد كه بيماري خطرناك سل ناشي از عفونت باكتريايي است كه قسمت ريه را درگير مي كند اما اين باكتري در هر قسمت از كه نفوذ كند در قسمت راست روده مي تواند باعث ايجاد آبسه و زمينه ساز فيستول شود.

بيماري هاي جنسي مثل كلاميديا و يا سيفليس :

اين بيماري ها ممكن است در اثر رابطه جنسي مقعدي وارد بدن شود كه سبب فيستول در دهانه مقعد مي شود

HIV :

در بيماري خطرناك ايدز سيستم ايمني بدن به كلي ضعيف مي شود و اين ضعف سيستم ايمني باعث مي شود تا عفونت ها به سمت او هجوم بياورند و بدين ترتيب شرايط براي فيستول محيا مي شود.

سرطان :

در سرطان ركتو روده بزرگ دچار تغيير شكل و سلول روده كاملا ملتهب مي شود و باعث بروز فيستول مقعدي در فرد مي شود.

زخم ناشي از ضربه :

وارد شدن ضربه و تروما از دلايل اصلي است كه اگر بر اثر ضربه سلول دچار تغيير شكل و يا بافت آسيب ببيند زمينه ساز فيستول مقعدي است


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۱:۵۳ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

درمان خانگي فيستول مقعد

بيشتر مردم درست مثل سال هاي پيش كه براي درمان بيماري ها و مشكلاتشان سراغ درمان هاي گياهي مي رفتند امروزه هم با وجود پيشرفت در علم پزشكي و راه هايي نوين درماني براي درمان مشكلات خودشان از روش هاي قديمي و خانگي استفاده مي كنند زيرا در درمان هاي خانگي عوارض و خطرات اثبات شده‌ي كمتر ي ديده شده است و براي همين بسياري از مردم دنبال درمان هر بيماري‌اي با درمان‌هاي خانگي هستند. درست است كه اين روش هاي درماني نسبت درمان هاي شيمايي ممكن است عارضه كمتري براي فرد داشته باشد و در انجام اين روش ها وقتي هدف درمان كسب بهبودي و رفع كامل بيماري است و متأسفانه بايد گفت كه اين درمان‌هاي خانگي توان بهبودي تمام بيماري ها را ندارند.
درمان خانگي فيستول مقعد

درمان خانگي فيستول مقعد

بيشتر بخوانيد : فيستول مقعد

بيشتر وقت ها براي اينكه دوره درمان بسياري از بيماري ها زمان بر و سخت است و ممكن است تا فرد از عهده مخارج زياد درمان برنيايد و در بسبياري هم به خاطر ترس از جراحي نتواند براي درمان جراحي را انتخاب كند و اين باعث مي‌شود تا بيشتر افراد براي بهبود و درمان‌ به سراغ درمان هاي كم‌هزينه‌ خانگي بروند. براي مثال مي توان درباره همين بيماري فيستول گفت كه با اينكه روشي جز جراحي براي رفع اين مشكل هنوز پيدا نشده است اما با وجود اين بسياري از مردم از داروها و معجون‌هاي خانگي براي التيام دادن به آن استفاده مي كنند. درباره اين نوع درمان ها بايد بگوييم كه براي كاهش درد و التهاب نوع رژيم غذايي و معجون و درمان‌هاي خانگي مي تواند كمك كند ولي به طور ناچيز و هرگز به اينكه به طور قطعي درمان را انجام دهد نيست.

درباره نقش رژيم غذايي در درمان و كاهش درد فيستول مقعد بايد گفت كه اين رژيم نقش فوق العاده اي را كاهش درد ايفا مي‌كند؛ زيرا همان طور كه مي دانيم در اين بيماري يبوست باعث مي شود تا شرايط بيمار بدتر شود و به طور حتم رژيم پر فيبر مي تواند از تشديد بيماري تا حدود زيادي پيشگيري كند.

در اين رژيم فرد علاوه بر رعايت مصرف فيبر كافي تا مي تواند بايد مايعات بنوشد، مقدار زياد آب مي تواند فيبر را بهتر به روده برساند. در اينجا ما مواد غذايي حاوي فيبر فراوان را براي شما اورده ايم:

 • جوانه گندم
 • برنج قهوه‌اي
 • نان قهوه‌اي
 • جو
 • ماكاروني گندم كامل
 • موز
 • سيب، گلابي، گل كلم، اسفناج، هويج، گوجه، پياز و فلفل سبز

بهتر است كه از غذاهايي كه داراي ادويه تند و يا طبع گرمي هستند تا درمان كامل اجتناب كنيد زيرا ممكن است به عوارض بيشتر منجر شود. درباره كلم بايد گفت كه خوردن نيم فنجان آب كلم خام روزانه براي نرم كردن مدفوع بسيار مفيد است.

اينجا براي اينكه در روش خانگي مشكلي باعث اختلال در كاهش درد شما نشود راه كار هاي را برايتان توصيه مي كنيم:

در شستشوي مقعد توجه داشته باشيد كه براي اينكه منطقه كمتر تحريك شود و باعث بروز خارش شود بهتر است خيلي آرام و سريع بشوييد.

۱- معمولا پزشك براي تسكين درد استفاده از حمام اب گرم به مدت ۳۰ دقيقه در روز را پيشنهاد مي كند شما براي اينكه احساس درد كمتري داشته باشيد در لگن يا وان آب گرمي كه ميخواهيد باسن تان را قرار دهيد از اسانس هاي ضد درد هم استفاده كنيد.

۲- درباره خاصيت آنتي بيوتيكي زرد چوبه حتما بسيار شنيده ايم و از آن جا كه يك آنتي‌بيوتيك طبيعي و ماده‌ي ضد باكتري است براي از بين بردن باكتري‌هاي مضر روده بسيار مؤثر است. براي همين پودر زردچوبه بوداده يك درمان خانگي فوق‌العاده براي فيستول مقعد است. شما براي تهيه‌ي اين معجون يك قاشق غذاخوري زردچوبه‌ي بوداده را با ۳۰۰ ميلي‌ليتر شير خشك بدون چربي و دو قاشق غذاخوري عسل خوب مخلوط كنيد و بعد از اينكه كاملا خنك شد. بهتر است كه اين معجون را قبل از خواب بنوشيد تا به تسكين علايم آزار دهنده فيستول مقعد كمك ‌كند و خواب راحتي را داشته باشيد.

۳- يكي ديگر از گياهان دارويي كه خاصيت شگفت انگيزي دارد زنجبيل است اين ماده گياهي با خاصيت‌هاي درماني فراوان در تسكين مشكلات معده و بهبود خلق و خوي افراد بسيار مفيدو موثر است. همچنين زنجبيل در كاهش درد و كاهش سفتي عضلات نقش بسياري را دارد. درباره اين ماده‌ي شفابخش بايد گفت كه در درمان تهوع و استفراغ و پشتيباني از سيستم ايمني بدن كاربرد بسيار بالايي دارد. مصرف چاي زنجبيل براي درمان يبوست به تسكين فيستول مقعد كمك بسيار زيادي مي‌كند.

۴- پونه كوهي هم گياهي كه به دليل دارا بودن خاصيت ضد باكتري، ضد ويروسي و خواص ضد التهابي نقش بزرگي در كاهش تورم مقعد و جلوگيري از خونريزي در آن ناحيه را دارد. پونه كوهي در درمان بيماري هاي گوارشي مزمن و بهبود ايمني بدن، در كاهش ديابت و حذف آكنه ها كمك بسيار بزرگي را به فرد مي كند. براي همين خاصيت بسيار پونه كوهي به يكي از درمان‌هاي خانگي مؤثر و عالي براي فيستول معروف است براي تهيه معجون آن از تركيب يك قاشق چاي‌خوري پونه كوهي با صد ميلي‌ليتر آب ولرم تهيه مي شود براي نتيجه بهتر توصيه مي‌شود دو بار در روز ترجيحاً بعد از صبحانه و فقط چند دقيقه قبل از شام براي بهبود ايمني بدن و از بين رفتن باكتري‌هاي ناحيه مقعد مصرف ‌شود.

۵- عسل هم به عنوان يك ضد باكتري شناخته مي شود. عسل به دليل داشتن خاصيت ضد ميكروبي قوي براي التيام عفونت هاي بدن بسيار مفيد است. اين از گذشته هاي دور ثابت شده است و تحقيقات نشان داده است كه عسل يك عنصر مؤثر طبيعي ضد باكتري است كه مصرف مداوم آن مي‌تواند به سم‌زدايي و بهبود وضعيت كلي سلامت بدن كمك كند. بايد در مصرف ان براي بهبود فيستول گفت كه اضافه كردن يك قاشق عسل در آب ولرم و نوشيدن آن ۲ بار در روز به سرعت بخشيدن روند بهبودي فيستول مقعد كمك مي‌كند.

۶- يكي ديگر از روش ها و درمان هاي گياهي استفاده از عصاره مايع به دست آمده از دانه و غشاهاي سفيد گريپ فروت ماست كه به عنوان يك پماد فيستول مقعد مي تواند مورد استفاده قرار بگيرد؛ و از آن جايي كه اين ماده در فهرست بهترين آنتي‌بيوتيك‌هاي طبيعي قرار دارد. بدون شك مي‌تواند وضعيت منطقه آسيب‌ديده را تا حدودي بهبود ببخشد و با افزايش ايمني بدن براي رسيدن به بهبودي كمك كند. طريقه مصرف ان به اين ترتيب است كه يك قاشق غذاخوري از عصاره دانه گريپ فروت را با يك سوآب پنبه‌اي به ارامي به محل آسيب ماليده و پس از ۲۰ دقيقه با آب سرد بشوييد.

۷- يكي ديگر از گياهاني كه منبع خوبي از عناصر ضد باكتري و ضد ويروسي است گياه ميخك است. استفاده از ميخك مي تواند در تسكين دادن ناراحتي معده و جلوگيري از عفونت انگلي در بدن بسيار مفيد واقع شود. از درمان خانگي بسيار عالي براي فيستول مقعد مي توان به ميخك اشاره كرد، زيرا اين گياه داراي خاصيت تقويت‌كنندگي سيستم ايمني بدن و پاك‌كنندگي طبيعي روده بزرگ است. طريقه مصرف اين گياه براي بهبود فيستول به اين شرح است كه نصف قاشق غذاخوري ميخك خرد شده يا پودر ميخك را با چاي زنجبيل مخلوط كنيد و پس از ۵ الي ۱۰ دقيقه جوشيدن ان را ميل كنيد.

۸- محققان درباره خاصيت بي نظير روغن درخت چاي نتايج بسياري خوبي را كسب كرده اند مهم ترين خاصيت اين ماده مي توان به خاصيت ضد باكتريايي، ضد ويروسي، ضد‌عفوني كنندگي و خواص ضد التهابي آن اشاره كردو نقش فوق العاده اي كه در تسريع روند بهبود زخم دارد. وجود همين خاصيت هاي شگفت انگيز درماني كه در روغن درخت چاي موجود است باعث شده تا اين ماده به درمان خانگي خارق العاده اي براي بهبود فيستول مقعد تبديل شود.

درباره نقش اين پماد در بهبود زخم بايد گفت كه با كاهش ميكروب‌ها و ترويج سلول‌هاي سفيد خون به مبارزه با باكتري‌ها و تسريع بهبودي زخم بسيار نقش دارد طريقه مصرف به اين شكل است كه ۱ قاشق غذاخوري روغن درخت چاي با ۱ قاشق روغن زيتون مخلوط و سپس با يك گوش‌پاك‌كن مخلوط روغني را به محل آسيب ديده به طور ارام مي‌ماليد و پس از اينكه ۲۰ الي ۳۰ دقيقه از زمان گذشت به ارامي با آب سرد محل را شسته و خشك مي‌‌كنيد. با انجام اين درمان طبيعي مي توانيد براي چند روز به كاهش علايم آزار دهنده فيستول مقعد كمك كنيد.

۹- پياز و سير از گياهان محبوب در تغذيه است. پياز داراي گوگرد يا سولفور و سير داراي خواص ضد باكتريايي و ضد ميكروبي فراواني است؛ كه اين دو ماده با اين خاصيت هاي ضد باكتريايي كه دارند در كنار هم منجر به يك درمان طبيعي بسيار عالي براي فيستول مقعد مي‌شوند. بسياري از افراد بر اين باورند و بيشتر تجربه كرده اند كه با مصرف اين دو ماده با هم درد و تورم مقعد طي چند ساعت بسيار كم مي شود؛ و براي همين است كه اكثر پزشكان مصرف منظم پياز و سير را براي تقويت سيستم ايمني بدن و محافظت فرد از عفونت‌هاي ويروسي به تمام مراجعه كنندگان توصيه مي‌كنند.

طريقه ساخت معجون ضد التهاب و درد براي فيستول به اين صورت است كه پياز را به صورت حلقه اي خرده كرده و حبه سير را با دسته‌ي هاون له كنيد. سپس دو فنجان آب را جوشانده و سير و پياز و يك فنجان كلم خرده شده را به آب در حال جوش اضافه كرده و اجازه دهيد ده دقيقه بجوشد. بعد از اينكه سوپ آماده شده بعد از خنك شدن آن را ميل كنيد. بدون شك اين سوپ مي تواند به تسريع روند بهبودي كمك شاياني بكند. از كلم براي جلوگيري از يبوست و سهولت دفع و كاهش درد فيستول هنگام اجابت مزاج در سوپ استفاده مي شود كه مي تواند در درمان بهبود موثر باشد.

درباره تمام نكاتي كه براي بهبود و تسريع در روند بهبود گفته شد بايد بگوييم كه اين روش هاي درماني به تنهايي كاربردي را ندارد و رعايت اين موارد فقط داراي جنبه‌ي حمايتي را دارد و فرد تا زمان آماده شدن براي انجام عمل جراحي فيستول مقعد التهاب و درد كمتري را داشته باشد. پس متوجه شديد كه اين درمان‌ها به هيچ وجه جايگزين درمان اصلي فيستول مقعد نخواهند بود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۸:۳۰ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

انواع روش هاي درمان فيستول

انواع روش هاي درمان فيستول

امروزه با پيشرفت علم در هر زمينه اي و بيشتر در زمينه پزشكي باعث شده است تا بهبود راه‌هاي درماني زيادي براي انواع بسياري از بيماري‌ها به دست بيايد. در اين رابطه مي توانيم به ليزر اشاره كنيم كه امروزه با روش ليزر خيلي راحت مي توان ز انجام جراحي هاي سنگين و پر عارضه خلاص شد؛ و امروزه جراحي فيستول مقعد با ليزر به دليل حساسيت و آسيب‌پذيري طبيعي ناحيه‌ي مقعد نسبت به ساير اندام‌ها از بسياري از مشكلات اين روند درماني كاسته است. دليل اينكه نقش ليزر در جراحي فيستول مقعد بسيار پررنگ است و از ان جا كه اين درمان فقط با جراحي انجام مي شود و به دليل تك بعدي بودن درمان فيستول مقعد راهي جز جراحي نيست ليزر در تمامي اعمال جراحي از مزاياي بسياري را دارا است.

فيستول مقعد

بهترين روش درمان ليزر درماني است زيرا كه در اين روش فيستول مقعد به جاي استفاده از تيغ يا چاقوي جراحي و آسيب زدن به بافت‌هاي اطراف با كمك اشعه و انرژي ساطع شده از دستگاه ليزر مسير فيستول را مي‌بندند. و ديگر بافت هاي اطراف مقعد دچار مشكل نمي شود در روش ليزر انجام روش درمان با داشتن دقت و تهاجم كم‌تر به عضله‌ي دريچه مقعدي و فرد احساس كمترين درد و يا خونريزي را نداشته باشد از مزيت هاي ديگر ليزر مي توان به اين مورد اشاره كرد كه در درمان با ليزر كه بيمار درد و خونريري را متوجه نمي شود علت اين است كه زيرا ليزر اين قابليت را دارد تا هم اعصاب آسيب‌ديده حين جراحي و هم مويرگ‌هاي پاره شده را ترميم كند؛ و انجام اين روش نياز به هيچ گونه بيهوشي و يا بستري شدن در بيمارستان ندارد و كاملا سرپايي و سريع است.

بيشتر بخوانيد : درمان خانگي فيستول

مزيت اين روش در مقايسه با جراحي هاي ديگر اين است كه در اين روش بيمار در مدت محدودتر و با سرعت بيشتري بهبود مي‌يابد و فرد مي‌تواند زودتر از ساير روش‌ها به فعاليت روزمره و كار خود بازگردد. بروز هر گونه عوارضي بسيار كم است مثل عفونت كه از ساير روش‌هاكمتر است. بارزترين دليل انتخاب اين روش جراحي فيستول مي توان به اين مورد اشاره كرد كه در جراحي با ليزر احتمال اينكه بيماري‌هاي منتقل شونده از خون مانند هپاتيت و HIV را به حداقل و حتي صفر مي‌رساند.

امروزه با گسترش استفاده از ليزر در درمان هاي پزشكي بيشتر خانواده ها خيلي از اضطراب ها و ترس هايشان از جراحي كمتر شده است و ديگر مثل گذشته نيست كه فرد براي درمان از ترس نتواند به پزشك مراجعه كند امروزه و با ابداع روش هاي موثر خيلي از همين افراد با خيالي آسوده‌تر براي درمان مشكلات خود پا به اطاق عمل مي‌گذارند. بيشتر پزشكان هم از اين روش درماني به دليل آساني و كم‌تهاجي بودن، بيشتر از روش‌هاي قديمي و تيغ جراحي استقبال مي‌كنند و به بيشتر بيماران توصيه مي كنند.

درمان فيستول مقعد با جراحي

اين غير ممكن است كه فيستول مقعد بدون انجام راه هاي درماني و به صورت خود به خود التيام يدا كند. در بيشتر موارد پزشك انجام جراحي را براي حذف فيستول مقعد انتخاب مي كند براي جراحي هم مي شود از چندين تكنيك استفاده كرد كه بسته به نوع فيستول مقعد (ساده يا پيچيده) و موقعيت متغيير است تكنيك هاي كه مي شود به كار برد عبارتند از:

 • فيستولوتومي
 • استن
 • فلپ آدوانسمنت
 • پلاگين بيولوژيكي

درباره روش هاي از جراحي فيستول كه مي توان به صورت سرپايي و بدون نياز به بستري انجام داد در بخش قبل گفتيم اما اين براي فيستول‌هاي بزرگ و عميق نيست و در اين موارد بيمار نياز به مراقبت در بيمارستان را دارد و بهتر است تا بيمار ساعاتي را در بيمارستان استراحت كند و در همان روز بعد از چند ساعت از عمل جراحي به خانه برگردند، بعد از رفتن هم بيمار، نياز به استراحت براي حداقل چند روز بعد از عمل جراحي براي كمك به روند بهبود را دارد كه بايد رعايت كند.

درباره تكنيك هاي جراحي بايد بگوييم كه معمولا هر كدام از اين تكنيك‌هاي جراحي در هر صورت مزايا و معايبي را به همراه دارند كه انجام هر كدام از اين تكنيك ها با توجه به موقعيت و محل قرارگيري فيستول توسط پزشك انتخاب مي‌‌شوند، اين روش‌‌ها شامل:

فيستولوتومي :

در اين روش جراحي كه در ۸۵ الي ۹۵ درصد موارد جراحي هاي فيستول مقعدي استفاده مي شود به اين ترتيب كه به منظور بررسي و رفع آسيب‌هاي وارده به تمامي قسمت‌ها به صورت يك برش باز در تمام طول فيستول صورت مي گيرد. با باز شدن عضله تونل و برش پوست ترميم فيستول از داخل به خارج بهتر صورت مي پذيرد و معمولا بعد از گذشت مدتي تبديل به يك شيار مي‌شود. براي بهبودي كامل جاي جراحي و زخم معمولا يك الي دو ماه زمان نياز است.

تكنيك استن :

يكي از روش هاي قديمي در درمان فيستول مقعدي استن است؛ كه در روش قديمي با موي دم اسب يا كتان انجام مي دادند. معمولا اين روش براي فيستول هاي پيچيده اي كه در قسمت‌هاي بالايي قرار گرفته و ممكن است تا قسمتي از عضله اسفنكتر را نيز درگير كرده باشد مورد استفاده قرار مي گيرد. به اين ترتيب كه براي تخليه كامل چرك و عفونت فيستول يك نخ بخيه يا لوله‌ي باريك ويژه‌ي تخليه را براي حداقل شش الي دوازده هفته در فيستول قرار مي‌دهند. بعد از انجام تخليه اگر نياز به جراحي بود انجام مي‌شود. معمولا پزشكان از اين روش براي بيماراني كه در معرض خطر ابتلا به بي‌اختياري مقعدي از جمله بي‌اختياري گاز روده هستند خيلي مناسب مي بينند.

روش فلپ آدوانسمنت :

اين تكنيك هم براي فيستول پيچيده و افرادي كه در معرض خطر بي‌اختياري مقعدي هستند بيشتر كاربرد دارد. در اين روش براي ترميم فيستول از قسمتي از بافت كه از ركتوم يا پوست اطراف مقعد برمي دارند، فيستول را ترميم مي‌كنند. اين روش در كساني كه داراي شرايط خاص مثل بيماري كرون، بدخيمي و سيگاري هستند مناسب نيست و جواب نمي دهد و ممكن است كه در حد خفيف تا متوسط دچار بي‌اختياري مقعدي شوند.

پلاگين بيولوژيكي :

در اين روش كه از بافت انساني (مخاط روده انساني) براي جلوگيري از باز شدن داخلي فيستول مقعد استفاده مي‌شود. اين پلاگين مخروطي شكل را به سر داخلي فيستول مقعد بخيه مي كنند و متصل مي شود. در اين روش بافت جديدي كه در اطراف پلاگين رشد مي‌كند و به درمان فيستول كمك زيادي خواهد كرد. يكي از كم خطرترين روش ها براي مقعد و بي اختياري مقعد است كه بنا به نتايج گزارش ها ميزان مؤفقيت اين روش بيش از ۸۰ درصد است. اين روش نياز به بستري ۲۴ ساعت در بيمارستان دارد. خطراتي كه ممكن است در اين روش وجود داشته باشد مثل احساس درد، آبسه و يا احتمال جابجايي پلاگين است.

امروز علاوه بر اين روش هاي كه گفته شد و علاوه بر روش‌هاي تهاجمي و جراحي روش ديگري نيز كشف شده است كه اين روش به يكي از راه هاي درماني غير جراحي فيستول مقعد به حساب مي ايد و ان هم چسب فيبرين است.

چسب فيبرين روشي است كه در آن منافذ فيستول را با تزريق اين ماده پر مي كنند و سپس منفذ فيستول با بخيه مسدود مي‌شود. مزيت خوب اين روش اين است كه اين روش اجازه‌ي رسيدن بافت‌ها به هم و درمان فيستول از قسمت‌هاي داخلي به خارجي را مي‌دهد. بايد گفت كه استفاده از اين روش بسيار ساده، امن و بدون درد است كه خطرات و عوارضي را براي بيمار ندارد. اما در دراز مدت نتايج اين روش ضعيف است. ميزان مؤفقيت اوليه آن بالا و در حد ۷۷ درصد است كه طي ۱۶ ماه به ۱۴ درصد كاهش مي‌يابد.

مراقبت بعد از جراحي فيستول مقعد

درباره اين جراحي گفتيم كه در بيشتر اوقات فرد پس از اتمام جراحي فيستول مقعد هنگامي كه به هوش بياييد، در اكثر موارد مي تواند راه برود و علاوه بر راه رفتن مي تواند بعد از هوشياري از مايعات هم استفاده كند و حتي مي‌تواند در همان روزجراحي ترخيص شود و به منزل باز گردد؛ اما اين روش براي جراحي هاي سبك فيستول بود در صورتيكه جراحي پيچيده انجام شود فرد نياز به بستري طولاني‌تري در بيمارستان را دارد. فرد بعد از اينكه ترخيص شد در خانه هم بايد تمام نكات را براي بهبود رعايت كند و تا بهبود نسبي زخم ناشي از جراحي استراحت كند و براي نتيجه بهتر حتما به توصيه‌هاي پزشك خودش عمل كند.

ما در اين جا به اقدامات مراقبتي و حمايتي كه پس از جراحي فيستول مقعد فرد بايد انجام دهد را براي شما بيان مي كنيم كه اين اقدامات شامل:

 • مصرف داروي ضد درد : پزشك براي اينكه شما احساس درد كمتري داشته باشيد براي شما مسكن با دوز مشخص و ساعت مصرف مشخص را تجويز مي كند كه بيمار بايد دارو هاي مسكن را با دوز و فاصله‌ي زماني تجويز شده توسط پزشك خود مصرف نمايند.
 • مصرف آنتي‌بيوتيك در صورت لزوم : همه افراد لازم ندارند كه حتما از انتي بيوتيك استفاده كنند زيرا دكتر براي افرادي كه لازم به مصرف آنتي بيوتيك هستند مثل افراد ديابتي تجويز مي كند پس در افراد سالمي كه نشانه‌‌اي از تب و عفونت ندارند، نيازي به تجويز آنتي‌بيوتيك پس از جراحي نيست.
 • تعويض پانسمان : مهم ترين علل بهبود سريع زخم پانسمان ناحيه مورد نياز است كه حتما بايد هر چند روز يك بار دارد انجام شود. براي آگاهي بيشتر فرد بهتر است كه فرد براي انجام آن در بيمارستان آموزش ببيند و يا از يك فردي كه انجام اين امور را كاملا بلد است بخواهد كه با رعايت نكات بهداشتي انجام شود. در اين صورت زخم ناحيه طي شش هفته بهبود مي‌يابد.
 • رژيم غذايي ملين : مهم ترين چيزي كه بايد رعايت كند بيمار اين است كه رژيم مناسبي را رعايت كند كه به هيچ وجه دچار يبوست نشود رژيم هاي پرفيبر و ملين كه از ابتلا به يبوست جلوگيري مي كنند.
 • حمام نشسته‌ي آب گرم : انجام حمام نشسته‌ در آب گرم به مدت ۱۵ دقيقه به مدت سه بار در روز در طول يك هفته پس از عمل جراحي فيستول كمك زيادي به سرعت بهبودي زخم مي‌كند.
 • پرهيز از نشستن روي زخم : به هيچ وجه هنگام نشستن به روي نشيمنگاه به زخم تان فشار نياوريد و بهتر است تا يك بالش در زير باسن هنگام نشستن قرار دهيد كه اين كار به كاهش فشار روي زخم كمك مي‌كند.
 • ويزيت پيگيري : هنگام ترخيص پزشك به شما درباره ويزيت هاي بعدي توضيحاتي را ارائه مي دهد شما براي پيگيري روند درماني خودتان بايد در موعد تعيين شده به پزشك معالج خودتان مراجعه كنيد. البته اگر تا موعد ويزيت تان عارضه يا مشكلي را دچار شديد نبايد تا ويزيت پيگيري صبر كنيد و در اولين فرصت و هر چه زودتر پزشك را از مشكل خود مطلع كنيد.

در اينجا ما به عارضه‌هاي احتمالي كه معمولا بعد از عمل جراحي فيستول مقعد ممكن است پيش بيايد مي پردازيم :

 • خونريزي شديد
 • تورم، ترشح يا درد افزايش يافته
 • حرارت ۳۸ درجه‌ي بدن يا بالاتر
 • حالت تهوع
 • يبوست
 • مشكل در دفع ادرار
 • بي‌اختياري مقعدي
 • عفونت

نكته مهم اينكه : در صورت مشاهده هر كدام از علائم سريعا به پزشك تان مراجعه نماييد.

درمان فيستول مقعد با طب سنتي

با اينكه روش هاي جديد و مدرن پزشكي بسياري از درمان هاي طب سنتي را كم رنگ كرده است و نسبت به سال هاي گذشته ديگر طرفدار خاصي ندارد و در طبابت جايگاهي را ندارد و بي‌پايه و اساس شده است؛ اما هستن كساني كه براي درمان بيماري‌هاي صعب‌العلاج خود و هر مشكلي كه دارند كه با روش نوين شايد درمان صورت نگيرد به سراغ طب سنتي مي‌روند.

فيستول مقعدي از بيماري هايي است كه حتي در درمان پزشكي هم محدوديت‌هاي درماني را دارد و هنوز هم هيچ دارويي براي بهبود آن هنوز كشف نشده است و براي همين همه پزشكان براي جراحي اتفاق نظر دارند. در فيستول مقعدي گاهي اوقات زخم آسيب بافتي مي‌تواند آن‌قدر فجيع و مشكل‌ساز باشد كه هيچ دارويي حتي داروي شيميايي قدرت ترميم آن بافت را نداشته باشد.

درمان سنتي كه براي فيستول مقعدي در اين روش به كار گرفته مي شود درمان به صورت دائمي نيست و به صورت درمان گياهي طب سنتي فيستول مقعدي كه سبب كاهش درد و التهاب موجود در ناحيه‌ي مقعد خواهيم مي شود كه كاملا موقتي است و با اين روش نه تنها درمان اصلي خود را به تاخير مي اندازند بلكه كه به دليل شدت گرفتن عفونت و وخامت ناحيه بعد از چند مدت مجبور به روي آوردن به درمان پزشكي و مدرن خواهند شد.

از آن جايي كه فيستول مقعد يكي از بيماري‌هايي است كه تأخير در درمان آن نتيجه‌اي جز عميق‌تر و وسيع‌تر شدن آن ندارد. بايد خيلي سريع نسبت به درمان ان اقدام كرد. درست است كه طب سنتي براي بعضي از بيماري ها روش هاي كاهش درد را ارائه داده است اما در بيشتر مواقع هم اين كاهش علايم نه تنها كمكي به بهبودي فرد نخواهد كرد بلكه تاخير و ايجاد فاصله زماني زياد در درمان فيستول مقعد بيماري فقط منجر به آسيب بيشتر در فرد خواهند شد.

در درمان بيماري ها و مخصوصا فيستول مقعد بايد بگوييم كه در بيشتر مواقع عدم آگاهي و انتخاب روش‌هاي نادرست براي درمان مي‌تواند باعث پيش امدن مشكلات ناشي از بيماري را براي فرد دو چندان كند. توصيه ما اين است كه حتما قبل از اينكه هر اقدام درماني را درباره‌ي بيماري تان انجام دهيد كاملا درباره ان روش درمان تحقيق و تفحص كنيد.

درمان فيستول مقعد با دارو

از ان جايي كه به دليل پر مخاطره و دردسر آفرين بودن روش‌هاي درماني جراحي بيشتر افراد براي دچار نشدن به اين درد سر ها و فرار از انجام جراحي روش هاي غير جراحي را انتخاب مي كنند و بيشتر محقققان براي يافتن درمان هاي نو و كم درد سر دنبال كشف هاي جديدي هستند تا با درمان‌هاي صد در صد و كم‌عارضه‌تر دارويي براي بسياري از بيماري‌ها كه روش درماني‌اي جزء اعمال سنگين جراحي ندارندو نمي توانند هم اين جراحي ها را انجام دهند؛ و از پزشك مربوطه درمان‌هاي ايمن‌تر كه نياز به صرف وقت و هزينه‌ي كمتري دارند را درخواست مي‌كنند.

درست است كه انجام جراحي براي افراد بسيار مشكل است ولي بايد بگوييم كه هنوز علم پزشكي روش درماني ديگري را براي بهبود بيماري فيستول مفعد پيدا نكرده است و همه بيماراني كه دچار اين عارضه هستند براي به دست اوردن سلامتي خود چاره اي جزء پذيرش جراحي را ندارند.

درباره بيماري فيستول مقعد بايد گفت كه اين بيماري در واقع نمونه‌ي بارزي از انواع بيماري هايياست كه آسيب بافتي شديدي را در ناحيه‌ي ركتال ايجاد مي كند كه فيستول مقعد جز جراحي با هيچ دارو يا درمان شيميايي‌اي قابل ترميم و درمان نيست؛ و هنوز درمان دارويي براي ترميم بافتي كه كاملاً از بين رفته و پر كردن سوراخ‌هاي ايجاد شده در فيستول مقعد كشف نشده است.

پس جز جراحي چيزي به بهبود كمك نمي كند اما داروها و روش هاي ديگري كه گفتيم در بسياري از موارد مي توانند به عنوان درمان كمكي قبل از جراحي به كار گرفته شوند و مقداري از درد و التهاب را كاهش دهند؛ و از آن جايي كه محل زخم براي عمل بايد خيلي اماده باشد و فيستول‌هاي ايجاد شده براي ترميم و جراحي بايد در شرايط ايده‌آل و فاقد هر گونه التهاب و عفونت باشد.

درباره علت ايجاد فيستول مقعدي گفتيم كه اين فيستول‌هاي مقعدي از آبسه مقعدي ايجاد مي شوند كه داراي ترشحات چركي و عفوني است و براي جراحي بايد با دارو تمام عفونت ان رفع شود.

در اين ميان به نقش آنتي‌ بيوتيك‌ها بايد اشاره كرد كه اين دارو بهترين درمان دارويي براي رفع چرك و عفونت ناحيه‌ي فيستول مقعدي هستند. براي همين پزشك براي اينكه نتيجه جراحي مثبت باشد و محل جراحي عفونتي را نداشته باشد تجويز و مصرف يك دوره آنتي‌بيوتيك قبل از عمل را براي پزشك توصيه مي كند. البته ممكن است آنتي‌بيوتيك‌ها در افرادي با بيماري‌هاي خاص مانند زنان مبتلا به بيماري كرون كه دچار فيستول مقعد شده‌اند، نيز توصيه شود. در بيشتر موارد هم پزشك در كنار آنتي بيوتيك ها از داروهاي ضد التهاب براي كاهش التهاب و التيام نسبي فيستول مقعد قبل از عمل تجويز مي‌كنند.

گفتيم كه قبل از جراحي بايد زمينه جراحي در فرد ايجاد شود و در بيشتر اوقات ممكن است كه روند درمان دارويي فيستول مقعد قبل از عمل جراحي طولاني شود و اين زمان حتي سه الي شش ماه طول بكشد چون بايد بافت اطراف فيستول كاملاً سالم و آماده جراحي بشود.

پس از اينكه پزشك آمادگي بافت اطراف فيستول مقعد را براي جراحي مناسب ديد در اين جا با توجه به شرايط بيمار و فيستول‌هاي مقعدي بهترين روش جراحي و درمان را پيشنهاد مي‌دهد و به اين ترتيب بيمار را آماده جراحي مي‌كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۲:۱۵ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

بيماري شقاق يا فيشر مقعدي

بيماري شقاق يا فيشر مقعدي چيست؟ : ممكن است بارها با اين صحنه روبه رو شده باشيد كه ناحيه اي از بدنتان دچار ترك خوردگي هاي سطحي يا جزئي شده باشد معمولا لب بيشترين ترك خوردگي را هميشه دارد كه بر اثر خشك شدن دچار ترك مي شود حتما با ديدن اولين ترك شما دنبال راهي براي درمان مي رويد تا شدت ترك ها بيشتر نشود و كمتر اذيت بشويد. ما اين مثال را اينجا براي تان بيان كرديم تا به طور ساده شقاق را توضيح داده باشيم.

 

پس منظور از شقاق يعني ترك‌خوردگي باريكي كه با طول و عمق مشخصي در پوست يا يك ديواره‌ي يا غشاي مخاطي ايجاد مي شود. درباره شقاق بايد گفت كه شقاق در واقع يك بيماري بسيار شايع است كه راه درمان آن بسته به نوع ناحيه اي كه به وجود آمده بسيار ساده است و فقط بايد توجه كنيد كه خيلي زود آن را پيگيري كنيد. در بدن نقاط مختلفي هستند كه دچار شكاف مي شوند و شقاق در بدن صورت مي گيرد شقاق مقعد و شقاق پا، شايع ترين شقاق هايي هستند كه در بدن رخ مي‌دهند.

پس متوجه شديد كه منظور از شقاق مقعدي همان زخم شدن لبه داخلي مقعد را مي گويند. شكاف وقتي در ناحيه مقعد صورت مي گيرد وضعيتي بسيار دردناك را براي فرد ايجاد مي كند كه اين درد از حاصل زخم سطحي يا پارگي است كه در ناحيه پوشش سلولي مقعد صورت گرفته است. شقاق به صورت يك خط طولي در قسمت زيرين كانال مقعد و در ناحيه زير خط دندانه‌اي شكل مي گيرد و از آن جايي كه اين قسمت مقعد از گيرنده هاي حساسي تشكيل شده است باعث احساس درد زيادي در اين ناحيه مي شود.

شقاق با نام علمي فيشر شناخته مي شود و در واقع به زخم هاي كه در لبه ي داخلي مقعد شكل مي گيرد، فيشر گفته مي شود؛ و بسيار دردناك است اين درد ناشي از پارگي و ترك خوردگي در پوشش سلولي مقعد است كه اين ترك ايجاد شده بر ديواره‌ي پوشش داخلي بدن به هيچ وجه نبايد با بريدگي اشتباه گرفته شود.

در صورتي كه فورا براي درمان شقاق مراجعه نشود ممكن است كه بر اثر كششي كه در ديواره مقعد به وجود مي آيد اين زخم هاي سزحي و ترك ها گسسته تر و عميق تر شوند كه در اين صورت ممكن است تبديل به يك مشكل بزرگ و حاد در فرد مي شود.

بروز اين مشكل يعني ترك خوردگي در قسمت داخلي ديواره كانال مقعد و مابين دو دريچه‌ي ابتدايي و انتهايي مقعد درقسمت انتهايي لوله‌ي گوارشي يعني قسمت راست‌روده باعث شقاق يا فيشر مقعد مي‌شود. پس تا حدودي درباره فيشر مقعد متوجه شديد كه اين بيماري يك بيماري كاملا شايع است كه در بيشتر مواقع با بواسير كه از اختلالات ناحيه مقعد است اشتباه گرفته مي‌شود.

شكل شقاق مقعدي شبيه به يك قطه اشك خطي است كه بسيار هم اين مشكل دردناك است؛ كه به صورت يك شكاف و چاك در بافت پوششي نرم و مرطوب قسمت انتهايي كانال مقعد ديده مي شود اين زخم و شكاف در كوتاه مدت شامل سطح پوششي ديواره‌هاي داخلي مقعد و در بلندمدت به صورت عميق و تمام قسمت ضخامت مخاط مقعد را دربر مي گيرد. اين اتفاق ربطي به جنسيت فرد ندارد و در دو جنس زن و مرد اتفاق مي‌افتد.

در بيشتر خانم ها دچار شدن به اين عارضه مي توانند بعد از زايمان و در خانم هاي كه دچار بيماري كرون هستند رخ دهد. شيوع اين بيماري بيشتر در سنين جواني و ميانسالي است و خوشبختانه با افزايش سن احتمال اينكه فيشر مقعد دچار شويد بسيار كمتر مي‌شود. ممكن است اين بيماري در كودكان كمتر از يك سال نيز به وجود بيايد.

براي اينكه از درد و ايجاد فشار بر روي ناحيه كم كنيد بهتر است تا با رعايت روش ها و رعايت رژيم غذايي براي ابتلا نشدن به يبوست امكان بهبود نسبي را فراهم كنيد. ولي اگر بر ناحيه زخم فشاري وارد شود قسمت اسيب ديده بدتر مي شود. درمان طبي براي درمان اين بيماري وجود ندارد و تنها راه خلاص از ان انجام جراحي است اما بيشتر محققان دنبال پيدا كردن راهي هستند تا به جاي انجام جراحي براي درمان اين بيماري درمان هاي دارويي و ديگري را پيدا كنند.

علائم بيماري شقاق يا فيشر مقعد

درباره بيماري شقاق يا فيشر در بخش قبل گفتيم كه اين عارضه بيشتر در اثر ضربه و فشاري كه به پوشش داخلي ديواره‌ي مقعد در هنگام اجابت مزاج يا ديگر عللي كه باعث كشش كانال مقعد مي شود به وجود مي ايد كه منجر به ترك يا شكاف در دهانه مقعد مي شود. درباره علت دقيق و علمي هنوز اطلاعات دقيقي اراده نشده است ولي بيشتر همين امر يعني وارد شدن ضربه‌ي سخت به ديواره كانال مقعد را باعث ايجاد فيشر مي دانند.

بيشتر كساني كه در اجابت مزاج شان دچار مشكل هستند و ممكن است كه حركت مدفوع خشكو سفت يا خيلي شل در حين خروج از مقعد باعث وارد شدن ضربه به ديواره‌ي مخاطي مقعد بشود و دهانه مقعد به اين ترتيب آسيب ببيند. معمولا اين اتفاق بيشتر در افرادي رخ مي دهد كه عضلات دريچه‌اي ناحيه‌ي مقعد آن بسيار تنگ‌ است اين افراد نسبت به سايرين خيلي بيشتر شرايط ابتلا شدن به اين بيماري را دارند. در اينجا ما نادرترين دلايل ايجاد ترك و شكاف در مقعد را برايتان بيان مي كنيم مشكلات ناشي از التهاب روده، وجود عفونت در مقعد و تومور اين عوامل از دلايل فيشر مقعدي هستند.

بسياري از افراد خودشان با كارهاي اشتباه و رژيم‌هاي غذايي غلط كه در ان ها از موادي كه حاوي فيبر فراوان است پرهيز مي كنند و اين افراد مستعد ابتلا به اين بيماري هستند زيرا همان طور كه مي دانيم فيبر خاصيت بسيار بالايي در بهبود دستگاه گوارش و روده دارد و عدم مصرف كافي مواد غذايي پرفيبر مانند ميوه و سبزيجات فرد را براي فيشر مقعدي آماده مي كند. در بسياري از افرادي كه در حين دفع مدفوع دچار مشكل مي شوند هم اين امان وجود دارد تا اين بيماري را تجربه كنند بسياري از افراد با انجام جراحي در ناحيه مقعد باعث تنگ شدن مقعد مي شوند كه همين عامل يكي از علل اصلي بيماري شقاق مقعدي است.

در بيماري شكاف مقعد يا فيشر اغلب بيماراني كه از اختلالات زمينه‌اي دريچه‌ي مقعد رنج مي برند اين افراد بيش از سايرين دچار آسيب شكاف و ترك مقعدي با كوچك ترين فشار و ضربه خواهند شد. در سال هاي گذشته محققان مطالعاتي را بر روي بيماران مبتلا به شقاق انجام دادند كه نتيجه اين مطالعات نشان داد كه طي بيشتر افرادي كه از بيماري شقاق مقعدي رنج ممي برند قبل از مبتلا شدن به شكاف مقعدي حداقل به يك بيماري زمينه‌اي دريچه‌ي مقعدي مبتلا هستند.

در اين رابطه يكي از شايع ترين اختلالات زيمنه اي كه روي فرد اتفاق مي افتد بزرگ شدن غير طبيعي عضلات دريچه‌اي مقعد است كه اين اتفاق باعث ايجاد فشار در كانال مقعدي مي‌شود. در كساني كه از بيماري فيشر رنج مي برند حتي در زمان استراحت هم فشار را روي عضله احساس مي كنند در بيشتر افراد چون كانال مقعد در قسمت خط وسط ديواره پشتي ضعف دارد احتمال ايجاد فيشر در اين ناحيه معمولا بيشتر است.

معمولا ممكن است كه براي بيشتر افراد درباره وجود زخم ها و ترك هاي مقعدي بسيار سوال پيش بيايد و اين كه سيستم ايمني بدن ما چرا قادر به بهبود اين نوع بيماري ها نيست و چرا بدن ما با وجود داشتن قابليت بالا در بهبود خود‌به‌خودي بسياري از زخم‌هاي كوچك چرا از بهبود يك ترك كوچك در مخاط مقعد عاجز است و نمي تواند اين مشكل را حل كند تا بيماري شدت نگيرد و وخيم تر نشود؟

در جواب بايد بگوييم كه در قسمت مقعد و در ناحيه ي داخلي ان عواملي وجود دارند كه مانع بهبود خودبه‌خود ترك مي شوند. يكي از همين عوامل اجابت مزاج است مدفوع در هنگام عبور از روده و در مقعد هنگام تخليه شدن به بيرون باعث ايجاد سايش و تحريك فيشر مي شود. علل ديگري كه وجود دارد اين است كه در اثر انقباض در عضله دريچه مقعد كه در اين صورت خونرساني به محل فيشر كمتر مي شود و باعث مي شود تا بافت‌هاي آسيب‌ديده ديرتر بهبودي پيدا كنند.

از علت هاي اصلي و اساسي ايجاد فيشر مي توان به موارد زير اشاره كرد

 • اسهال‌هاي طولاني مدت
 • دچار شدن به يبوست‌هاي مزمن كه بيشتر در بزرگسال ها رخ مي دهد
 • تميز كردن مقعد به صورت خشن و با دستمال‌هاي زبر
 • برقراري رابطه‌ي جنسي از راه مقعد
 • تنگ بودن عضلات دريچه مقعدي‌
 • بارداري
 • سرطان راست روده
 • بيماري‌هاي التهابي روده
 • بيماري‌هاي مقاربتي
 • بيماري كرون
 • تحريك مقعد با خاراندن آن (به صورت يك حركت پاسخي خارش ناشي از انگل روده‌اي مانند كرمك).
 • آسيب ديدن مقعد هنگام زايمان سخت

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۲۹:۱۸ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

كانكس فروشگاهي , خريد كانكس فروشگاهي , فروش كانكس فروشگاهي , قيمت كانكس فروشگاهي , كانكس فروشگاهي دست دوم , كانكس مغازه اي , قيمت كانكس معازه اي : يكي از انواع ديگر كانكسها , طراحي و ساخت كانكس فروشگاهي است . كانكس فروشگاهي در اصل كانكسي است كه تمام نياز هاي يك فروشگاه ساير را داشته باشد . كانكس هاي فروشگهاي معمولا به صورتي طراحي مي شوند كه در صورت بازدهي پايين در موقعيت مورد نظر . قابليت جابجايي را داشته باشد تا به مكان ديگري انتقال داده شود .

كانكس فروشگاهي چيست ؟

كانكس فروشگاهي يا فروشگاه سيار , نوعي كانكس و سازه مي باشد كه با طرح و نمايي مختلف براي امور تجاري طراحي و ساخته مي شود . به صورتي كه قابليت هاي يك فروشگاه را داشته باشد . از كانكس هاي فروشگاهي بيشتر مي توان در طراحي و ساخت بازارچه هاي موقتي در برخي از مناطق استفاده كرد .

موارد استفاده از كانكس فروشگاهي

از كانكس فروشگاهيدر موارد زيادي مي توان استفاده كرد كه زير به برخي از آنها اشاره مي كنيم :

۱-    استفاده به عنوان ميوه و تره بار : در بيشتر مناطق به ويژه مناطق تجاري به صرفه نيست كه مغازه اي با قيمت زياد را براي فروش ميوه و تره بار اجاره كنيم لذا بهترين گزينه استفاده از كانس فروشگاهي مي باشد و تا در صورت كار نكردن هم به راحتي قابل جابجايي باشد .

۲-    استفاده به عنوان دكه فروش در مدارس : در بيشتر مدارس نياز ديده مي شود كه دكه مغازه نيز باشد كه دانش آموزان بتوانند نياز هاي خود را از آن خريداري كنند . كه مي توان كانس فروشگاهي را براي اين كار پيشنهاد داد.

۳-    استفاده به عنوان بازار موقت : در بيشتر مناطق كشور هميشه بازارچه هاي موقت تشكيل مي شود كه بعد از مدت كوتاهي به يك منطقه ديگه جابجا مي شود . در اين موارد نيز مي توانيم از كانكس فروشگاهي استفاده كنيم .

۴-    استفاده به عنوان غرفه اي ميوه و تره بار هاي بزرگ : در سراسر شهر شهرداري براي كنترل قيمت ميوه و تره بار از بازارهاي ميوه و تره بار استفاده كرده است كه تماما از كانكس هاي فروشگاهي در انواع مختلف ساخته شده اند . تا در حمل و جابجايي بازار مشكلي پيش نيايد .

۵-    استفاده به عنوان غرفه هاي فروشگاهي در شهرك هاي تازه تاسيس كه بازار هاي بزرگ براي فروش ندارند .

۶-    استفاده در پارك ها , فصضاي سبز و اماكن ديدني كه دسترسي به مغازه وجود ندارد.

امكاناتي كه كانكس فروشگاهي بايد داشته باشد

۱-    ويترين مناسب در طرح هاي مختلف شيشه اي

۲-    انواع يخچالهاي فروشگاهي و صنعتي براي نگهداري مواد غذايي

۳-    قفسه هاي فروشگاهي براي چيدن منظم اجناس

۴-    تاسيسات مناسب براي تجهيزات فروشگاهي

۵-    داشتن كپسول آتش نشاني

۶-    داشتن سيستم تهويه مناسب براي فروشگاه كه هم بايد گرمايشي باشد و هم سرمايشي

۷-    طراحي داخلي فروشگاه كه بايد از پارتيشن  چوبي و ام دي اف استفاده مي شود .

۸-    و …

طرح و نماي كانكس فروشگاهي

كانكس سازان با استفاده از نرم افزارهاي روز دنيا در طراحي و نقشه كشي بهترين طرح ها را براي سازه هاي شما پياده سازي مي كنند . يكي از جلوه هاي شهري وجود  انواع كانكسهاي فروشگاهي با طرح هاي جالب و جذاب در بيشتر نقاط مي باشد . استفاده از طرح هاي خاص و جالب در ساخت كانكس فروشگاهي به زيبايي محيط و شهر كمك مي كند و ديد يك شهر سازي مدرن را تداعي مي كند .

براي آشنايي با طراحي و توليد كانكس هاي فروشگاهي مي توانيد با كانكس سازان تماس بگيريد .!

حمل و جابجايي كانكس فروشگاهي

براي حمل كانكس فروشگاهي بايد توجه داشته باشيد كه تمام هزينه هاي جابجايي بر عهده مشتري مي باشد اما كانكس سازان امتيازي كه دارد . اين است كه در حمل و جابجايي كانكس فروشگاهي تا مقصد  به مشتري ياري مي رساند و نيروهاي متخصص را براي كمك رساني در اختيار مشتري قرار مي دهد تا كانكس به صورت كاملا سالم به مقصد ارسال شود .

كانكس مغازه اي دست دوم

كانكس معازه اي دست دوم به چند نوع مي باشد . مي دانيم كه هر وسيله اي يك طول عمر دارد و اگر بيش از آن كار كند تبديل به وسيله دست دوم ميشود . البته بعد از خريد كانكس و استفاده به مدت معلوم از آن به موقع فروش دست دوم مي باشد و هر وسيله اي ديگر اما هميشه در خريد كانكس دست دوم برخي از موارد در قيمت گذاري تاثير دارد. به هيچ وجه كانكسي كه به مدت دو سه سال كار كرده است با كانكسي كه دو ماه كار كرده به يك قيمت نخواهد بود.

لذا كانكس دست دوم در چند رده تقسيم بندي مي شود و هر كدام قيمت خاص خود را دارد. همچنين كانكس مغازه اي دست دوم نيز همين جور است. مهمترين مزيت خريد كانكس مغازه اي دست دوم قيمت مناسب به نسبت كانكس نو مي باشد.

***توجه

كانكس مغازه اي دست دوم كه كانكس سازان از مشتري خريداري مي كند . كاملا در كارگاه بازسازي مي شود و در انبار دپو مي شود با اين كار هميشه در انبار كانكس سازان انواع كانكس هاي دست دوم موجود است به شرطي كه بازسازي و قابل استفاده مجدد شده اند. و هر موقع كه مشتري خواستار كانكس با قيمت پايين و دست دوم باشند . در اختيار انها قرار مي دهيم .

انتخاب مشتري بر اساس سليقه خومد بهترين خواهد بود اما مشاورين ما در كانكس سازي هميشه پيشنهاد بهتري براي شما خواهند داشت براي خريد كانكس مغازه اي دست دوم مي توانيد با ما ارتباط برقرار كنيد . ما بهترين گزينه خريد را براي شما پيشنهاد خواهيم كرد.

گارانتي و خدمات پس از فروش كانكس در كانس سازان

كانكس سازان يك سال گارانتي محصول را براي كانكس فروشگاهي دارد و به مدت يك سال نيز پشتيباني فني ارائه مي كند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۲۵:۳۵ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]
 

مشخصات فني كانكس ويلايي پيش ساخته

 1. ابعاد كانكس ويلايي : بر اساس نياز كارفرما و موقعيت مكاني كانكس ويلايي طراحي و اجرا خواهد شد .
 2. اسكلت كانكس ويلايي : اتصالات اسكلت فلزي ويلا پيش ساخته از نوع جوش ممتد با الكترود پارس همراه با اجراي ضدزنگ به ضخامت ۴۰ميكرون به تمام نقاط كه به صورت مدولار صورت ميگيرد.
 3. نماي خارجي ويلا پيش ساخته : بر اساس انتخاب كارفرما از فايبر سمنت طرح دار و يا ساده – PVC – سنگ – كامپوزيت و …
 4. بدنه ويلا ي پيش ساخته : از جنس سيمان مسلح
 5. سقف ويلا ي پيش ساخته : ورق با رنگ الكترو استاتيك طرح سفال، ساندويچ پانل، اندولين، اندوويلا
 6. نماي داخلي كانكس ويلايي : از تايـل پي وي سـي، ام دي اف، ام دي اف دو جـداره، تايـل گچـي(كناف)، فايبر گلاس، انواع پوششهاي سلولزي
 7. كف كانكس : سوييت مـورد نظر با شبكه فلزي وكفسازي طبق محاسبات وكاربري مورد نياز.و كف نهائي به وسيله كف پوش يا سراميك نصب ميشود.
 8. سيستم روشنايي : سيستمـهاي روشنـائي و نور پردازي بر اساس پلان اجرايي، سيستم ايمـني و سنسور آشكارساز حريق و دود و سيم كشي نمره ۴
 9. استاندارد .
 10. درب و پنجره كانكس : درب ورودي به ارتفاع ۲m از جنس آلومينيوم ، چوب و يا آهن (ضد سرقت) همراه با يراق آلات مرغوب و پنجره به ارتفاع ۱٫۲۰ از جنس آلومينيوم با پروفيل سنگين، آهن , UPVC به صورت تك جداره و دو جداره.
 11. عايق سقف ويلا ي پيش ساخته : متناسب با شرايط آب و هواي محل اجرا از چندين لايه عايق استفاده ميگردد.
 12. سيستم لوله كشي و شيرآلات : لوله ي پلي اتيلن استاندارد بصورت توكار و شيرآلات اهرمي استاندارد
 13. آشپزخانه كانكس : با استفاده از كابينت MDF با طرح موجود در پلان مورد تاييد همراه با لوله كشي و شيرآلات و سينك
 14. رنگ آميزي كانكس ويلايي : از نوع رنگ اكرليك و رنگ الكترو استاتيك
 15. مدت ضمانت كانكس ويلا : ۵ سال

جهت مشاهده كامل عكس كانكس ويلايي به قسمت گالري محصولات كانكس ويلايي، مراجعه فرماييد.

كانكس ويلايي دست دوم

همانطور كه در مزيت هاي كانكس ويلايي در بالا نزي اشاره اي كرديم يكي از قابليت هاي انواع كانكس هاي صحرايي و ويلايي در جابجايي و استفاده در موقعيت هاي ديگر است . بسته به نوع كانكس ويلايي كه طراحي مي شود مي توان انواع كانكس هاي ويلايي را در دسته بندي هاي كانكس ويلايي دست دوم نيز به فروش گذاشت يا اگر قابليت خريداري داشته باشد آنها را خريداري كرد. از اين رو كانكس سازان با استفاده از سيستم راهبردي خود در راستاي خدمت رساني به همه مردم ايران هر نوع كانكس دست دوم ويلايي را خريد و فروش مي كند.

براي كسب اطلاعات بيشتر در رابطه با خريد انواع كانكس  ها به ويژه كانكس ويلايي دست دوم مي توانيد با مشاورين و كارشناسان ما در شركت كانكس سازي تماس بگيريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۲۲:۱۷ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

  ساندويچ پانل

كانكس ساندويچ پانل , قيمت كانكس ساندويچ پانل , ساندويچ پانل , ليست قيمت كانكس ساندويچ پانل , كانكس ساندويچ پانل دست دوم , خريد و فروش كانكس ساندويچ پانل : ساندويچ پانل يك سازه سبك و مركب مي باشد كه به صورت دولايه طراحي و توليد مي شود بدين صورت كه از دو طرف به دو لايه محدود مي شود و در وسط لايه يك عايق قرار مي گيرد. بايد دقت داشته باشيم كه لايه عايق بايد بسيار نرم و سبك و داراي خاصيا فيزيكي مخصوص باشد .

 

توضيحاتي در رابطه با ساندويچ پانل


ساندويچ پانل يا در اصطلاح همان پنل كامپوزيتي آلومينيوم (Acp) : ساندويچ پانل از مصالح و تركيبات مركب و سبكي طراحي و ساخته مي شود كه از دو طرف به دوتا لايه فلزي محدود مي شود و در بين اين دو لايه عايقي قرار مي گيرد كه اين عايق رطوبت و گرما مي باشد كه داراي انعطافپذيري بالايي است . ساندويچ پانل ها اكثرا از مواد ي مانند : پلي استايرن , پشم شيشه , پشم سنگ , پلي اورتان ساخته مي شوند و كربردهاي زيادي دارند . بزرگترين كاربرد ساندويچ پانل ها استفاده در صنعت كانكس سازي مي باشد . لذا بزرگترين مشتري ساندويچ پانل نيز گروه هاي صنعتي كه كار طراحي و ساخت كانكس و خانه پيش ساخته را انجام مي دهند هستند. در زير به برخي از كاربردهاي وسيع ساندويچ پانل اشاره مي كنيم :

 

دلايل استفاده از ساندويچ پانل

دلايل زيادي براي استفاده از ساندويچ پانل در ساخت سازه هي بزرگ كه در بالا نيز اشاره كرديم وجود دارد برخي از اين دلايل بدين صورت مي باشد:

داراي عيق بسيار قوي انرژي مي باشد.

به نسبت بسياري از مصالح ديگر در ساخت و ساز بسيار سبك است .
مقرون به صرفه هست و قيمت تمام شده به نسبت مصالح سنتي پايين مي باشد.
قباليت شستشو دارد.
نصب و اجراي آن بسيار آسان است .
داراي تنوع رنگي بالايي است.
داراي عايق رطوبتي , گرمايي صوتي مناسب است
مقاوم در برابر زمين لرزه مي باشد.
عمر مفيد بالايي دارد و در صورت نگهداري و تعميير اين مدت طولاني تر نيز خواهد شد.
قابليت انعطافپذيري بالايي دارد و از اين رو طراحي و نماهاي مختلفي را مي شود از ساندويچ پانل ساخت.
مقاوم در برابر خوردگي هاي اسيدي و بازي

انواع ساندويچ پانل

ساندويچ پانل يورتان

در ساخت ساندويچ پانل هاي پلي يورتان از فوم هاي پلي يورتان استفاده مي شود كه خود بر دو نوع مي باشند :

پلي يورتان PIR

اين نوع از پلي يورتان ها از تركيب ايزوسيا نورات و پلي يول توليد مي شوند.

پلي يورتان PUR

اين نوع از پلي يورتان ها نيز از تركيب ايزوسيانات و پلي يول توليد مي شوند.

****توجه

در هر دو تركيب بالا براي تسريع در تركيب ؛ كاتاليزور الزامي مي باشد. هچنين براي تنظيم دانسيته و چگالي فوم نيز از گاز B141 استفاده مي شود. تفاوت اين دو نوع پلي يورتان در ضد حريق بودن شاندويچ پانل PIR مي باشد. هم چنين عايق رطوبتي و حرارتي , عايق صوتي و وزن سبك از مشخصه هاي اصلي اين نوع از ساندويچ پانل ها است .

ساندويچ پانل پلي استايرن

پلي استايرن يا همان يونوليت خودمان كه يك نوع عايق خيلي خوب مي باشد. در ساخت انواع ساندويچ پانل پلي استايرن براي عايق بندي از يونوليت استفاده مي شود درسته از نظر عايق حرارتي و صوتي و گرما در درجه پاييني از پلي يورتان قرار دارد ولي به نسبت انها بسيار سبك است و قيمت مناسبي دارد.

ساندويچ پانل پشم سنگ

در عايق بندي از اين نوع ساندويچ پانل از الياف پشم سنگ استفاده مي شود . الياف پشم سنگ ضد حريق مي باشند از اين رو بزرگترين مزيت اين نوع از ساندويچ پانل ها ضد حريق بودن است . درج ضد حرارتي اين نوع از پانل ها از پلي يورتان ها نيز بالاتر مي باشد.

ساندويچ پانل سقفي

از ساندويچ پانل سقفي همان طور كه در بالا نيز اشاره كرديم در ساخت انواع سوله هاي بزرگ با سقف هاي ضد حرارتي و صاف مانند سالن هاي ورزشي و استخرها استفاده مي كنند اين نوع از ساندويچ پانل در ضخامت هاي ۴ تا ۲۰ سانتي متري طراحي و ساخته مي شوند كه از فوم تزريقي پلي يورتان سخت با دانسيته ۴۰ با مثبت , منفي ۲ توليد مي شوند . پانل هاي سقفي مقاوم در برابر رشد قارچها و گياهان هستند و داراي ضريب هدايت حرارتي بسيار پايين مي باشند. عرض اين نوع از پانل ها به صورت استاندارد و مفيد ۱٫۰۸ متر مي باشد.

ساندويچ پانل ديواري

همان طور كه از نام آن پيداست اين نوع از ساندويچ پانل ها براي ديوار ها مورد استفاده قرار مي گيرد . ساندويچ پانل ديواري را نوعي مصالح ساختماني نيز نام ميبرند وبه صورت دو لايه ورق فلزي گالوانيزه كه در بين آنها فوم تزيق شده است مي گويند. از پانل ديواري براي پوشش ديواره هاي سردخانه ها , كانكس ها , كانتينر هاي مسكوني , ويلاي پيش ساخته , فضا هاي صنعتي و … استفاده مي كنند . عرض پانل ديواري ۱٫۱۴ متر و ضخامت آن چيزي در حدود ۴ تا ۲۰ سانتي متر مي باشد.

ساندويچ پانل سردخانه

پانل هاي سردخانه به نسبت پانل هاي ديواري و سقفي داراي ضخامت زيادي در حدود ۸ تا ۲۰ سانتي متر مي باشند . ساندويچ پانل سردخانه اي از تركيب هسته پلي يورتان كه در بين دو لايه فلزي گالوانيزه تزريق شده است توليد مي شود. پلي يورتان مورد استفاده در پانل هاي سردخانه اي ماده اي سخت و شكننده مي باشد لذا به تنهايي قابليت استفاده در جاهاي ديگر را ندارد ولي با ساندويچ كردن اين ماده مقاومت بسياربالايي را به ود مي گيرد .

مشخصات فني ساندويچ پانل

ورقي كه در ساخت ساندويچ پانل مورد استفاده قرار ميگيرد عمدتا از نوع ورق الوزينگ ( روي و آلومينيم ) مي باشد كه داراي ضخامت ۰٫۵ تا ۰٫۷ ميلي متر مي باشد در انواع رنگهاي متنوع

نوع پوشش ساندويچ پانل : يكرو ورق و يكرو فويل , دو رو ورق , يكرو ورق و يكرو ورق نايلون , يكرو ورق و يكرو كاغذ , دو رو نايلون , دو رو فويل , دو رو كاغذ

نوع فوم ساندويچ پانل : پلي اورتان سخت با دانسيته ۴۰ مثبت , منفي ۲ كيلوگرم بر متر مكعب

مدل ساندويچ پانل ها : DND صاف – RPO پيچ مخفي بدون شيار – RP1 پيچ مخفي ميكروويو – RP2 پيچ مخفي شيار ريز – RP3 پيچ مخفي شيار درشت

راه هاي كاهش قيمت ساندويچ پانل

 • براي پايين آوردن و كاهش هزينه و قيمت ساندويچ پانل راه هاي متعددي وجود دارد يكي از اين راه هاي مي توان اين باشد كه به جي اينكه در براي ساندويچ كردن دو طرف را با فلز استفاده كنيم بهتر است يك طرف را فلزي كنيم .
 • راه ديگر مي تواند اين باشد كه ضخامت ورق هاي فلزي را كاهش دهيم . مثلا به صورت عادي كه ۰٫۵ ميلي متر است به ۰٫۴ ميلي متر كاهش دهيم .
 • راه سوم نيز كاهش گام هاي به كار رفته در پانل است.

موارد كاربرد ساندويچ پانل

ساندويچ پانل ها عمدتا در توليد سريع ساختماني و ساخت واحدهاي مسكوني , واخد هاي آموزشي , بهداشتي و درماني , ورزشي , صنعتي و سردخانه ها بسيار كاربرد دارند . در تصوير زير بيشترين كاربرد انواع  ساندويچ پانل را در ايران مي توانيد ببينيد :


ساندويچ پانل

نكته مهم

به دليل استحكام و مقاومت بالا در برابر رطوبت استفاده از كانكس ساندويچ پانل دارد  در شرايط آب و هوايي خاص بسيار مناسب مي باشد .

 

حمل و باربري كانكس ساندويچ پانل

هزينه حمل و نقل كانكس بر عهده خريدار مي باشد . لذا گروه صنعتي كانكس سازان امتيازاتي را به خريداران مي دهد ك يكي از اين موارد حمل و جابجايي و ارسال كانكس به مقصد است . كانكس سازان تيم حرفه اي براي ارسال كانكس را به كمك مشتريان مي فرستد تا از ارسال سالم كانكس به مقصد اطمينان حاصل كند .
كانكس هاي ساندويچ پانل به دليل سبك بودن به راحتي جابجا مي شوند و كار دشواري را در جابجايي آن نخواهيم داشت .

با گروه صنعتي كانكس سازان كيفيت محصول را تجربه كنيد و از خدمات ما بهترين استفاده را ببريد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۸:۵۹ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

كانكس سرويس بهداشتي , قيمت كانكس سرويس بهداشتي

كانكس سرويس بهداشتي , كانكس سرويس بهداشتي دست دوم , خريد و فروش كانكس دست دوم سرويس بهداشتي , قيمت كانكس سرويس بهداشتي , انواع كانكس سرويس بهداشتي: يكي از توانايي هاي  گروه صنعتي كانكس سازان در طراحي و توليد انواع كانكس هاي سرويس بهداشتي مي باشد كه انواع كانكس سرويس بهداشتي ثابت و متحرك را در ابعاد مختلف , بسته به نياز مي باشد . انواع كانكس  سرويس بهداشتي تك چشمه و چند چشمه با طرح و نماهاي جالب و زيبا را براي شما اجرا مي كنيم .

كانكس سرويس بهداشتي , توالت پيش ساخته

كانكس سرويس بهداشتي , كانكسي است كه با استفاده از فناوري هاي روز توسط افراد متخصص در انواع مختلف طراحي براي رفع نياز بهداشتي افراد ساخته مي شود .  استفاده از لوله كشي محكم و فني و روكار و استفاده از شير آلات استاندارد و درجه يك هم چنين استفاده از درب هاي و پنجره هاي دو جداره از ويژگي هاي  كانكس سرويس بهداشتي است .

كانكس سرويس بهداشتي

انواع كانكس سرويس بهداشتي

كانكس سرويس بهداشتي پرتابل
كانكس سرويس بهداشتي تك چشمه
كانكس سرويس بهداشتي چند چشمه
كانكس سرويس بهداشتي حمام
كانكس سرويس بهداشتي با نماي كامپوزيت
كانكس سرويس بهداشتي از جنس فايبرگلاس

نماي داخل و تجهيزاتي كه در توليد كانكس سرويس بهداشتي بايد رعايت شود

۱-    كف كابين و راه روي كانكس سرويس بهداشتي امروزه بيشتر از سراميك درجه يك ساخته مي شود .
۲-    از شيرآلات استاندارد در لوله كشي آب استفاده مي شود .
۳-    تهويه مناسب با يد داشته باشد .
۴-    پوشش داخلي ديواره هاي از جنس pvc مي باشد .
۵-    ورقه بدنه به دليل جلوگيري از زنگ زدگي از گالوانيزه فرم دار استفاده مي شود .
۶-    لوله كشي استاندارد روكار در كانكس سرويس بهداشتي

توجه

اگر كانكس سرويس بهداشتي به صورت چند چشمه ساخته شود داراي راهرو خواهد بود .

موارد استفاده از كانكس سرويس بهداشتي

۱-    استفاده در كارگاه هاي ساختماني : در پروژه هاي بزرگ ساخت و ساز به دليل زياد بودن كارگران براي جلوگيري از بيماري و رعايت بهداشت از كانكس سرويس بهداشتي چند چشمه و نيز كانكس سرويس بهداشتي حمام چند چشمه استفاده مي كنند .

۲-    استفاده در پادگانهاي مرزي : برخي از پايگاه هاي نظامي در مرزها به دليل امينت كاها جابجا مي شوند . لذا براي رفع امور نظافتي بهترين راه استفاده از كانكس هاي سرويس بهداشتي مي باشد .

۳-    استفاده در مناطق صحرايي و جنگلهاي ديدني : برخي از اماكن طبيعي دور از شهر واقع شده اند و براي رفاه حال مسافران و همچنين ارائه خدمات به گردشگران, براي رفع نيازهاي نظافتي در بخش هاي مختلف از كانكس سرويس بهداشتي استفاده مي كنند.

۴-    استفاده از كانكس سرويس بهداشتي در پارك هاي مسافر

۵-    استفاده از كانكس  سرويس بهداشتي در كارخانه هاي بزرگ صنعتي همانند صنعت فولا

۶-    استفاده در معادن

۷-    و…

طرح و نماي كانكس سرويس بهداشتي

طرح و نماي كانكس هاي سرويس بهداشتي در پاركهاي مسافر مي تواند  جلوه اي زيبا از شهر سازي مدرن را در مشافران تداعي كند . همچنين استفاده از طرح هاي مناسب در توليد كانكس سرويس بهداشتي مي تواند در بيشتر كارخانجات از مصارف بيش از حد انرژي نيز جلوگيري نمايد.

گروه صنعتي كانكس سازان با استفاده از نرم افزارهاي نقشه كشي روز دنيا بهترين طرح را براي ساخت انواع كانكس هاي سرويس بهداشتي پياده مي كنند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۴:۵۱ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

كانتينر , قيمت كانتينر , كانتينر دست دوم , خريد و فروش كانتينر دست دوم : كانتينر يك جعبه بزرگ فلزي است كه براي حمل و نقل كالا با استانداردهاي خاص خود طراحي و ساخته شده است . كانتينر در وسيله چند منظوره براي حمل و نقل كالا است كه با استفاده از كشتي هاي بزرگ و يا از طريق ريل راه آهن با استفاده از قطار جابجا مي شوند.

كانتينر

كانتينر در ابعاد مختلفي طراحي و ساخته شده اند كه اين ابعاد در دنيا داري استاندارد مي باشند . طول استاندارد كانتينر ها ۶ يا ۱۲ متر مي باشد و داراي سه نوع كانتينر ۲۰ فوت , كانتينر ۴۰ فوت و كانتينر ۴۵ فوت مي باشد.

كاربرد انواع كانتينر

كانتينر از نظر كاربرد داراي انواع مختلفي مي باشد , كه هر نوع از اين كانتينر ها مختص به استفاده ي كالاي خاصي مي باشند .

برخي از دلايل استفاده از كانتينر براي حمل و جابجايي كالا

محافظت كالا و بار در برابر باران و آفتاب و رطوبت  و…

 • استفاده بهتر از فضاي وسيله حمل و نقل كشتي و قطار
 • جابجايي آسان كانتينر در محوطه هاي بزرگ مانند بنادر و …
 • محافظت كالا در برابر سرقت و دزدي در طول مسير جابجايي و انتقال كالا
 • تخليه آسان و بارگيري بسيار راحت كانتينر
 • چك كردن بار و شمارش درست و راحت در گمرك و بنادر
 • و بسيار از مزيت هاي ديگر

اندازه هاي غير استاندارد كانتينر

 • كانتينر ۴۸ فوت
 • كانتينر ۵۳ فوت
 • كانتينر ۶۰ فوت
 • و كانتينر هاي با اندازه كوچك

توضيحات در رابطه با كانتينر

نود درصد از ناوگان كانتينر هاي موجود در جهان داراي استاندارد و اندازه هاي خاص مي باشند كه از طول ۸ تا ۵۶ فوت متغير مي باشند .بر اساس آماري مه در سال ۲۰۱۲ ارائه شد حدودا ۸۰ درصد از كانتينرهاي موحود در دنيا   استانداردهاي كانتينر ۲۰ فوت و كانتينر ۴۰ فوت مي باشند هرچند امريكا و كانادا از كانتينر ۴۵ فوت و كانتينر ۵۳ فونت استفاده مي كنند. اين كانتينر ها به صورت مسطتيلي شكل با درب در يك طرف مي باشند كه از فولاد ضد زنگ راه راه  و نيز با تخته هاي سه لاي در كف كانتينر ساخته شده اند.

در زير مشخصات كانتينرهاي استاندارد را مي توانيد ببينيد :

كانتينر

حمل و نقل كالا با كانتينر

كانتينر را مي توان با استفاده از كشتي هاي حمل كانتينر , كاميون , حمل و نقل ريلي  و حمل كانتينر با استفادها ز هواپيما نيز انجام مي پذيرد . بيش از ۹۰ درصد كالاهاي غير نظامي دنيا با استفاده از كانتينر در نقاط مختلف دنيا جابجا مي شوند.

گروه صنعتي كانكس سازي , كانكس سازان با ورود در طراحي و ساخت و نيز خريد و فروش انواع كانتينر با ابعاد استاندارد ( كانتينر ۲۰ فوت , كانتينر ۴۰ فوت , كانتينر ۴۵ فوت ) توانسته مشتريان زيادي را جذب كند لذا براي كسب اطلاعات بيشتر در رابطه با كانتينر و شرايط خريد و فروش كانتينر مي توانيد با كارشناسان ما در كانكس سازان تماس بگيرد.

انواع كانتينر

 

كانتينر حرارتي

از كانتينر حرارتي بر خلاف كانتينر يخچالي براي حمل و نقل موادي استفاده مي شود كه نياز به گرما و حرارت دارند .دماي داخل با سيستم حرفه اي تنظيم مي شود.

كانتينر يخچالي

از كانتينر يخچالي بيشتر براي حمل مواد غذايي فاسد شدني مانند گوشت , لبنيات و… استفاده مي شود و يكي از پر كاربردترين نوع كانتينر ها مي باشد.

كانتينر تانكري

اين نوع در حقيقت يك تانكر بزرگ مي باشد كه براي حمل مايعات استفاده مي شود. البته براي حمل مايعات خاص و يا قابل اشتعال از نوع خاص كانتينر استفاده مي شود.

كانتينر سر باز

اين نوع همانگونه كه از نامش پيداست سقف ندارد و سقف آن توسط يك پوشش برزنتي پوشيده مي شود. اين كانتينر مخصوص حمل اجسام با قد و ارتفاع بلند است.

كانتينر عايق دار

برخي از محصولات براي حمل شدن نياز به استاندارد بالاتري از عايق بودن را دارند. مثلا رطوبت پايين تر. در اين نوع بر اساس نياز عايق بندي متفاوتي اعمال ميشود.

كانتينر سوپر رك

پهلوها و اطراف كنار اين نوع باز مي باشد. براي بارگيري سريع و بعضا بارگيري كالاهاي بدفرم و بد شكل اين نوع بهترين و مناسب ترين انتخاب است كه مي تواند استفاده شود.

كانتينر تهويه دار

نياز به تهويه داخلي براي حمل برخي مواد ضروري است. ميوه ها و سبزيجات از اين دسته كالاها هستند. بنابراين ايجاد نوع كانتينر براي اين منظور لازم است.

كانتينر حمل گاز

هنگام حمل گاز بايستي امنيت بيشتري را در نظر گرفت. اين نوع با توجه به بدنه مستحكم در برابر فشار بالاي گاز متراكم، براي حمل گاز قابل انفجار ساخته مي شود.

كانتينر دست دوم

 

بيشتر افراد كه تقاضاي طراحي و ساخت كانتينر را دارند تمايل به استفاده از جنس نو براي كار كوتاه مدت خود ندارند لذا به دنبال خريد كانتينر دست دوم هستند . اما با توجه به كاركرد زياد انواع كانتينر بايد در خريد انواع كانتينر دست دوم دقت زيادي داشته باشيد . چرا كه به احتمال زياد در كانتينر دست دوم نواقص و صدماتي اتفاق افتاده است . لذا بهترين پيشنهاد كانكس سازان استفاده از كانتينر هاي باز سازي شده اين گروه  صنعتي مي باشد .

كانكس سازان با استفاده از بهترين ابزارهايي كه در اختيار دارد بعد از خريد كانتينر دست دوم تمام نواقص آنها را بر طرف مي كند و در نهايت در انبار كانكس سازي دپو مي كند . و هر موقع مورد نياز مشتري باشد . ارائه خواهد كرد .

لذا در خريد كانتينر دست دوم بايد دقت داشته باشيد در صورتي كه خودتان اطلاعات كافي در رابطه با كانتينر نداريد بهترين راه حل استفاده از مشاوره رايگان كانكس سازان مي باشد كه براي اين كار متخصصين حرفه اي را در اختيار دارد. مشاورين خريد كانتينر در كانكس سازان راهنماي خوبي براي شما خواهند بود .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۴:۱۸ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیونخرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین