كلينيك ليزر موهاي زائد , ليزر مو , ليزر موهاي زائد
كلينيك ليزر موهاي زائد , ليزر مو , ليزر موهاي زائد , قيمت ليزر موهاي زائد , هزينه تعرفه ليزر موهاي كل بدن

درمان ريزش مو , ليزر تراپي مو و درمان ريزش مو با ليزر

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

درمان ريزش مو , روش هاي درمان ريزش مو , درمان ريزش مو با ليزر , تكنيك هاي محبوب براي درمان ريزش مو , جلوگيري از ريزش مو : مو يكي از اعضاي بسيار تاثير گذار در زيبايي است . و انسان ذاتا خواهان و طرفدار زيبايي است ، از اين رو پرمويي و داشتن مو براي افراد بسيار حائز اهميت مي باشد . در اين ميان ، خانم ها و آقاياني هستند ، كه دچار ريزش مو مي شوند ، و همين امر منجر به نارضايتي آن ها مي شود .

درمان ريزش مو


يكي از عوامل بسيار تاثيرگذار در ريزش مو استرس مي باشد .استرس و عوامل استرس زا ، علاوه بر ريزش مو ، از نظر فيزيكي و احساسي و روحي نيز فرد را تحت تاثير قرار مي دهد ، و منجر به وارد شدن آسيب هاي جدي به فرد مي شود . در واقع استرس يكي از علت هاي اصلي ، ريزش مو است و درنهايت منجر به طاسي سر فرد مي شود .

درمان ريزش مو ، رشد و پرپشت شدن مو

براي درمان ريزش مو ، بايستي شدت و مدت زمان ريزش مو را بدانيم . چرا كه براي درمان لازم است ، علات ريزش مشخص شود . و سپس راهكاري متناسب با علت ريزش براي درمان اتخاذ شود . ريزش مو در بين برخي از افراد روزانه بين ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو مي باشد ، كه اين موضوع كاملا طبيعي مي باشد . از اين رو مشاهده ي مقداري مو روي لباس يا برس ، نمي تواند نگران كننده باشد . اما اگر ريزش مو خيلي زياد باشد ، و ريزش مو به قدري باشد كه شما دسته اي از موها را در دست خود ببينيد ، در آن صورت نگراني وجود دارد ، و بايستي به پزشك مراجعه كرد .

اگر شما هم جز دسته افرادي هستيد كه به مشكل ريزش مو دچار مي باشيد ، و براي درمان مي خواهيد ، به يك كلينيك زيبايي معتبر مراجعه كنيد . كلينيك كاشت مو گزينه ي مناسبي مي باشد .

براي درمان ريزش مو روش هاي مختلفي همچون مزوتراپي ، كاشت مو ، تزريق پي آر پي ، ليزر تراپي وجود دارد . متخصصين ما در كلينيك زيبايي ليزر مو ، بعد از برگزاري جلسه ي مشاوره ، شرايط را به دقت بررسي مي كنند ، و بعد از اينكه علت اصلي ريزش مو را پيدا كردند ، براي درمان روش مناسبي را انتخاب مي كنند . همه ي روش هاي موجود ، براي تراكم و حجم موها ، روش هاي موثر و مطمئني مي باشند و ظاهري زيبا موهاي شما مي دهند .

علل مختلف ريزش مو

درمان ريزش مو با ليزر

ريزش مو ، علت هاي مختلفي دارد . كه در زير به برخي از آن ها اشاره مي كنيم :

فشارهاي فيزيكي

يكي از علل ريزش مو ، فشارهاي فيزيكي و وارد شدن هر گونه صدمه فيزيكي و آسيب مثل تصادف ماشين ، ضربه به سر ، زخم ، بيماريهاي شديد و حتي آنفولانزا مي باشد .

بارداري

دوران بارداري يكي ديگر از عوامل ريزش مو مي باشد ، كه برخي از بانوان در اين دوران به اين مشكل برخورد مي كنند . همچنين ممكن است ، ريزش مو بعد از زايمان بيشتر هم شود .

كمبود پروتئين

كمبود پروتئين يكي ديگر از عوامل تاثير گذار در ريزش مو است . در صورتي كه رژيم غذايي مناسب نبوده و به اندازه كافي پروتئين نداشته باشد ، بدن ميزان پروتئين مصرفي را جيره بندي مي كند و در نهايت منجر به ريزش مو مي شود .

ريزش مو با الگوي مردانه

ريزش مو در ميان مردان رايج تر است ، و تقريبا دو – سوم مردان تا سن ۶۰ سالگي به ريزش مو مبتلا مي باشند ، و اين ريزش مو با الگوي مردانه مي باشد . و در اين افراد ريزش مو به صورت سكه اي يا ناحيه اي است . اين ريزش مو ممكن است برگرفته از گروهي از ژن ها يا همچنين هورمون هاي مردانه باشد. در اين حالت ، ممكن است موهاي ناحيه ي بالاي گيجگاه دچار ريزش شوند ، و خط رويش مو مثل حرف m باشد .

ريزش موي ارثي

ريزش مو در زنان ، با الگوي زنانه يك مشكل ارثي به حساب مي آيد كه با نام آلوپسي آندروژنيك شناخته مي شود .

هورمون‌هاي زنانه

در زنان تغييرات هورموني در دوران بارداري و مصرف قرص هاي ضد بارداري از عوامل ريزش مو مي باشد . در دوران يائسگي نيز ترشح هورمون ها دچار تغييرات مي شود ، و همين امر منجر به ريزش مو مي شود .

كم‌خوني

يكي ديگر از عوامل ريزش مو ، كم خوني مي باشد . بر طبق امار ها حدود يك – دهم زنان در سنين ۲۰ تا ۴۹ سالگي دچار كم خوني و فقر آهن مي شوند ، و همين امر منجر به ريزش مو در ميان آن ها مي شود .

كم‌كاري تيروئيد

هيپوتيروئيديسم يا كم‌كاري غده تيروئيد يكي ديگر از دلايل ريزش مو است . و اين موضوع نبايد ناديده گرفته شود .

كمبود ويتامينB

كمبود ويتامين B يكي ديگر ازعوامل ريزش مو مي باشد كه به راحتي قابل درمان مي باشد.

ريزش موي ناشي از بيماري خود- ايمني

بيماري آلوپسي آره‌آتا كه بر اثر فعاليت بيش از اندازه بدن و سيستم ايمني بدن رخ مي دهد ، يكي ديگر از عوامل تاثيرگذار در ريزش مو است .

كاهش وزن شديد

كاهش يكباره وزن كه نوعي آسيب فيزيكي است ، منجر به نازك شدن و ضعيف شدن مو مي شود . درسته كه كاهش وزن براي سلامتي مفيد است ، ممكن است به ريزش مو منجر شود .اگر شخصي به يكباره با كاهش وزن روبرو شود به دليل اينكه نوعي آسيب فيزيكي براي خود به وجود مي آيد مي تواند سبب شود تا موها نازك گردد و يا ضعيف شوند . در نهايتا با اينكه كاهش وزن مي تواند براي سلامتي شما مفيد باشد اما ممكن است شما با ريزش مو مواجه شويد .

داروهاي ضدافسردگي ، رقيق كنده خون و غيره

يكي ديگر از علت هاي ريزش مو ، استفاده از داروهاي ضد افسردگي و داروهايي همچون داوهاي مانند داروهاي رقيق كننده خون ، ايا گروه هاي دارويي مي باشد .

راه هاي درمان‌  و تقويت مو

براي درمان مشكل ريزش مو و همچنين تقويت مو ، روش ها و راهكارهاي مختلفي وجود دارد . هر كدام از اين روش ها داراي يكسري مزيت هايي مي باشند . و متخصص بر حسب شرايط شما ، بهترين روش درماني را براي شما برمي گزيند .

PRP پلاسماي غني از پلاكت

PRP از راه هاي درمان و تقويت مو

PRP از راه هاي درمان و تقويت مو

پلاسماي غني از پلاكت (PRP) يكي از روش هاي درماني است ، كه هم مناسب بانوان است و هم آقايان . اين روش يكي از روش هاي غير جراحي بوده و جز روش هاي جديد و پيشرفته به شمار مي رود . اين روش ، جز روش هاي طبيعي بوده و براي درمان ريزش مو وتقويت مو كاربرد دارد . اين روش به عنوان يكي از روش هاي جديد و پيشرفته مي باشد .

در روش PRP از خون بيمار يكسري مواد تزريقي گرفته شده و در پوست سر او تزريق هايي انجام مي شود . فاكتورهاي رشد موجود در پلاسماي خون ، رشد موها را تحريك كرده و باعث تقويت رشد مو شده و از ريزش مو جلوگيري مي كند . ازنتايج تزريق PRP مي توان به مواردي مانند پر پشت كردن مو ، رشد مو ، تقويت مو ، سلامت مو اشاره كرد. اين روش باعث زيبايي ظاهري موها شده و اعتماد به نفس شخص را افزايش مي دهد .

مزاياي درمان با پي آر پي | تقويت مو به روش پي ار پي

 • روش پي آر پي ، دوره ي ريكاوري كوتاه مدتي دارد .
 • روشي ساده ، راحت و غيرجراحي
 • انجام درمان فقط با چند تزريق انجام مي گيرد: هر جلسه درمان حدود يك ساعت مي باشد
 • نتايج اين روش قابل‌ اطمينان و ايمن مي باشد.
 • اين روش به صورت كاملا طبيعي است و سبب زيباتر شدن شخص مي گيرد.

چگونگي انجام روش پي ار پي :

براي انجام اين روش ، مقداري خون از بيمار گرفته شده و سپس خون در سانتريفيوژ قرار داده شده و سپس ذرات پلاكت غني سازي شده و پلاسماي خون جدا مي شود . در مرحله ي بعدي قسمتي از پوست سر حاوي فوليكول هاي ضعيف مو كه قرار است ، در آن ناحيه تزريق انجام شود ، بي حس شده و پلاكت هاي فعال كه حاوي سيتوكين ، فاكتورهاي رشد و ديگر پروتئين هاي مي باشد ، در آن ناحيه تزريق مي شود .

براي تزريق روش PRP دو روش وجود دارد . در روش ميكرونيدلينگ براي تزريق نمودن، با استفاده از يكسري سوزن هاي باريك سوراخ هايي در سر ايجاد مي شود ، سپس ماده ي پي آر پي از آن سوراخ ها ، به سر وارد شده و به سمت فوليكول هاي مو جذب مي شوند .

در روش ديگر PRP براي انجام چندين تزريق ، از يكسري سرنگ هاي باريك براي تزريق در قسمت هاي مختلف سر استفاده مي شود . كه مورد استفاده قرار ميگيرد از سرنگ هاي بسيار باريك براي انجام چندين تزريق در قسمت هاي مختلف سر مي باشد .

براي كسب نتيجه ي دلخواه از تركيبي از اين روش ها مي توان استفاده كرد . در طي يك سال از چندين جلسه براي درمان و تقويت مو استفاده مي شود . تعداد دفعات درماني و فاصله ي بين جلسات درماني ، به مقدار ريزش مو ، هدف هاي درماني ، ميزان جواب دهي بيمار به درمان بستگي دارد .

مزوتراپي

مزو تراپي يك روش غير جراحي براي درمان ريزش مو مي باشد . اين روش سبب تقويت مو و رشد موهاي جديد مي شود . روش مزوتراپي براي درمان ريزش مو براي زنان در دوران يائسگي و بعد از زايمان كاربرد دارد . همچنين اين روش براي آقاياني كه تازه دچار ريزش مو شده اند ، نتايج خوبي دارد . در روش مزوتراپي ، محلولي حاوي مواد موثر و ويتامين در سر تزريق مي شود ، اين مواد ريشه ي مو را تغذيه كرده و گردش خون در سر را بيشتر مي كند .

مزوتراپي از راه هاي درمان و تقويت مو

مزوتراپي از راه هاي درمان و تقويت مو

با افزايش جريان خون در سر ، اكسيژن و مواد مغذي بيشتري به فوليكول هاي مو مي رسد ، و همين امر منجر به رشد موها مي شود . در استفاده از روش مزوتراپي براي درمان ريزش مو ، براي تزريق ، از تفنگ تزريقي مخصوص به جاي تزريقات معمولي استفاده مي شود ، اين روش درد ناشي از تزريق را كم مي كند و در نهايت تزريق به روش مزوتراپي به سرعت انجام مي شود . بعد از مدتي از تزريق مزو تراپي ، هورمون DHTكه عامل اصلي ريزش مو است ، خنثي مي شود .

چه افرادي كانديداي مناسبي براي مزوتراپي هستند :

 • افرادي كه دچار مشكل طاسي هستند .
 • افرادي ك موهاي سر آن‌ها به صورت ناحيه‌اي ريزش نموده است .
 • افرادي كه موي آن‌ها در حال نازك شدن مي باشد .

ليزرتراپي , درمان ريزش مو با ليزر

درمان ريزش مو با ليزر

ليزرتراپي براي درمان ريزش مو

درمان ريزش مو با ليزر : ليزر تراپي يكي ديگر از تكنيك هاي موجود براي درمان ريزش مو و تقويت مو است ، ليزر سرد حاوي اشعه ي نوري و گرما يكي از روش هاي ليزري براي درمان ريزش مو است .از روش ليزر تراپي براي درمان ريزش موي ژنتيكي در مردان و زنان ، طاسي و سكه ي يا آلوپسي آندروژنيك استفاده مي شود . استفاده از روش ليزر تراپي براي درمان در مردان و زناني كه بر اثر سابقه هاي ژنتيكي موي آن نازك شده يا كم پشت شده ، نتايج دلخواهي خواهد داشت .

ليزرتراپي در درمان ريزش مو چه مزاياي دارد ؟

 • اين روش ( ليزر سرد ) بدون درد است .
 • اين روش بدون خونريزي است .
 • اين روش براي درمان زمان كمي مورد نياز است .
 • اين روش هيچ گونه عوارض شديدي ندارد .
 • درمان با ليزر سرد هزينه ي كمتري دارد .
 • استفاده از روش ليزر سرد يا ليزر كم توان هم براي بانوان و هم آقايان موثر است .
 • دستگاههاي مورد استفاده براي ليزر سرد قابل حمل بوده و در هرجايي قابل استفاده مي باشند .
 • اين روش در برخي از افراد منجر به رشد مجدد موهاي بالاي سر و جلوي سر مي شود .

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۴۵:۱۶ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

رفع لك هاي پوستي با روش هاي خانگي

در پوست, جوانسازي, راز جواني

فهرست مطالب [پنهان سازي]

رفع لك هاي پوستي با روش هاي خانگي ، روش هاي غير دارويي براي از بين بردن لكه هاي پوستي ،روش هاي كاربردي از بين بردن لك صورت ، روش هاي خانگي براي مقابله با لكه هاي پوستي : در پوست صورت افراد گاه به دلايلي لكه هاي قهوه اي ايجاد مي شود كه اين لكه ها سبب مي شوند چهره افراد زيبا به نظر نرسد براي درمان اين لكه ها راه هاي مختلفي وجود دارد هم در طب سنتي هم در طب مدرن. ما در اين جا مي خواهيم شما را با روش هاي درمان خانگي آن آشنا كنيم .

رفع لكه هاي پوستي با روش هاي خانگي

روش هاي غير دارويي براي از بين بردن لكه هاي پوستي

در طب سنتي روش هايي براي درمان لكه هاي پوستي وجود دارد كه گاه بعضي از اين موارد بسيار موثرتر از روش هاي دارويي مي باشند در ادامه شما را با چند مورد ازآنها آشنا مي كنيم.

چند روش خانگي براي مقابله با لكه هاي پوستي

آبليمو

آبليمو روش خانگي براي رفع لكه هاي پوستي

يكي از اين روش هاي خانگي براي از بين بردن لكه هاي تيره روي پوست آبليمو است شما مي توانيد ليمو را حدود ۲۰ دقيقه روي لكه هاي پوست تان قرار دهيد اين كار را به مدت يك ماه وحداقل دو بار در هفته انجام دهيد تا تاثير شگفت انگيز و جادويي آن را بر روي پوست تان مشاهده كنيد همچنين مي توانيد آبليمو را با عسل مخلوط كرده واستفاده كنيد .اين روش خانگي هم باعث از بين رفتن لكه هاي پوستي صورت تان ميشود وهمچنين تميز كننده براي صورت واز بين برنده چربي هاي اضافه پوست شما است.

آب گوجه فرنگي

اگر مي خواهيد در دوره ميانسالي وسالمندي دچار لك هاي پوستي نشويد از آب گوجه فرنگي استفاده كنيد . آب گوجه فرنگي به دليل ويتامين وانتي اكسيدان بالاي آن به طراوت وزيبايي پوست شما كمك خواهد كرد .شما ميتوانيد به مدت چند هفته هر روز پوست صورتتان را با آب گوجه فرنگي شستشو داده ومنتظر تاثير شگفت آور آن باشيد .

تمامي روش هاي كاربردي از بين بردن لك صورت

سيب زميني

سيب زمني روش خانگي براي رفع لكه هاي پوستي

يكي ديگر از راه هاي طبيعي براي از بين بردن لكه هاي روي صورت وداشتن پوستي تميز وبا طراوت استفاده از مخلوط سيب زميني وآبليمو است به اين ترتيب كه بعد از رنده كردن يك سيب زميني متوسط و گرفتن آب آن با كمي آبليمو مخلوط كرده و به مدت ۲۰ دقيقه روي صورت خود بگذاريد .اين كار را به مدت يك ماه روزانه انجام دهيد .

خدمات كلينيك زيبايي و كلينيك ليزر مو

براي خلاصي از موهاي زائدخود با استفاده از بروزترين دستگاه هاي دنيا و استفاده از خدمات زير در كلينيك جانسازي پوست و ليزر مي توانيد با م در ارتباط باشيد :

ليزر مو , ليزر موهاي زائد , كلينيك ليزر مو , تزريق بوتاكس , تزريق ژل , تزريق چربي , ميكرونيدلينگ , ليزر خانگي , ليزر موي خانگي , دستگاه ليزر خانگي , دستگاه ليزر موي خانگي ,قيمت ليزر موهاي زائد , هزينه ليزر مو , قيمت ليزر مو , ليزر موهاي زائد بيكيني , ليزر موهاي زائد ناحيه تناسلي , ليزر موهاي زائد پا , ليزر موهاي زائد ابروها , ليزر موهاي زائد صورت , ليزر موهاي زائد صورت و بدن , ليزر موهاي زائد برزيلي , ليزر موهاي زائد بدن , ليزر موهاي زائد زير بغل , قيمت ليزر كل بدن , دستگاه ليزر موي سيلك پرو , دستگاه ليزر خانگي رمينگتون , بهترين مركز ليزر مو , بهترين مركز ليزر موهاي زائد در تهران , مركز ليزر موهاي زائد , كلينيك ليزر موهاي زائد , بهترين كلينيك ليزر مو , بهترين كلينيك ليزر مو درتهران , رفع موهاي زائد بدن , رفع دائمي موهاي زائد صورت و بدن , دستگاه ليزر موي زائد دايود , ليزر دايود , دستگاه ليزر موهاي زائد الكساندرايت , دستگاه ليزر الكس , بهترين دستگاه ليزر موهاي زائد , مزاياي ليزر موهاي زائد , ليزر موهاي زائد در مردان , ليزر موهاي زائد زنان , دستگاه ليزر مو

كلينيك زيبايي , مراكز زيبايي , لاغري موضعي , لاغري با دستگاه ار اف , لاغري با ليزر ليپوليز , مزوتراپي لاغري , تبليغات ليزر مو , محل مناسب براي تبليغات ليز مو , تبليغ ليزر موهاي زائد

ليزر درماني , كاشت مو , كاشت مو طبيعي , كلينيك كاشت مو , مركز كاشت مو , هزينه كاشت مو

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با ما تماس بگيرد و از مشاروه رايگان بهرمند شويد.

 

خاك رس

تعجب بر انگيز ترين راه براي از بين بردن لك هاي صورت استفاده از خاك رس است .تركيب خاك رس و آبليمو به همراه مقداري چاي سبز و آب خيار تاثير شگفت انگيزي براي كمرنگ كردن اين لك هاي پوستي دارد .

آلوئه ورا

گياه ديگري كه براي از بين بردن لك هاي پوستي در طب سنتي استفاده مي شود آلوئه ورا است .طرز صحيح تهيه اين تركيب بدين گونه است كه مقداري از گياه آلوئه ورا را با يك قاشق آبليمو ومقداري شكر تركيب كرده وروي پوست صورت تان قرار دهيد تا كاملا خشك شود بعد از گذشت ۲۰ دقيقه صورت تان را بشوييد اين مخلوط را يك روز در ميان مي توانيد استفاده كنيد تا لك هاي پوست تان از بين برود .گياه آلوئه ورا براي ناراحتي هاي پوستي معمولا استفاده مي شود .

سركه سيب

متخصصان طب سنتي سركه سيب را به سبب داشتن آلفا هيدروكسي اسيد براي از بين بردن لك هاي پوستي توصيه مي كنند . سركه سيب براي تميز كردن پوست هم از نظر باكتريايي وعفوني مفيد مي باشدبراي درست كردن آن بايد به مقدار يك سوم ليوان سركه سيب ريخته ودو سوم بقيه را آب اضافه كنيد وبه قسمت هاي لك دار صورت تان بزنيد وبه مدت ده دقيقه محلول روي صورت تان بماند بعد با آب ولرم بشوييد اين كار را هفته اي دوسه بار انجام دهيد تا تاثير شگفت آورش را در از بين بردن وكمرنگ كردن لك هاي پوستي مشاهده كنيد .

برچسب ها: پوست , وظايف پوست ,عملكرد و واكنشهاي پوست , مراقبت از پوست, درمان لكه پوستي, كك و مك پوست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۴۲:۱۵ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

درمان و رفع چين و چروك صورت با تزريق بوتاكس

درمان و رفع چين و چروك صورت با تزريق بوتاكس : در هنگام لبخند زدن و عصبانيت خطي كه در دو سمت بالاي بيني نمايان مي شود چين و چروك بيني مي باشد . اين چروك ها درخط هاي افقي , كمي به طرف بالا مي باشند . كه در مسيري شبيه به خطوط خنده و در تمامي اطراف چشم ديده مي شوند . احتمال دارد در بعضي افراد چين و چروك هاي موجد روي بيني بيش از يك عدد باشد .كه اثر آن بروز احساسات روزمره وعادي در صورت را به دنبال دارد .

درمان چين و چروك صورت با تزريق بوتاكس

موقع افزايش سن انسان به طور معمول به دليل خنديدن , اخم كردن وبروز دادن احساسات مختلف درطول سالها باعث چين وچروك روي بيني مي شوند . تزريق بوتاكس باعث كاهش ظاهر شدن خطوط وچين وچروك دور چشم وپيشاني مي شود كه اين مورد يك فرايند ثابت ششده است . عضلات صورت در لين فرايند آزاد شده واز ميزان چين وچروك كاسته مي شود . وبا هديه دادن يك پل بيني بسيار صاف , موجب جوان تر وشاداب تر شدن ظاهر مي شود .

در پيشگيري از خطوط وچين وچروك هرچه قدر هم مراقب باشيد آنها تشكيل خواهند شد . يك راه حل ايده ال براي از بين بردن اين چين وچروك ها استفاده از تزريق بوتاكس مي باشد . كه مورد رضايت خيلي هابراي از بين بردن چين وچروك بوده وهست . تزريق بوتكس با جلوگيري از منقبض شدن پوست كه باعث افتادن خطوط چين وچيروك مي شود وازپديد آمدن اين ضايعه كمتر مي شود .

دلايل تزريق بوتاكس براي درمان و رفع چين و چروك پوست

اين چين وچروك ها همانند تمامي خطوط هاي چهره كه بيشتر اوقات بوسيله ي حركات تكراري صورت در منطقه اي مانند موجب ايجاد چين وچروك روي بيني مي شوند . بعضي ازمردم بنا به نحوه ي حالت هاي چهره ي خود پتانسيل بيشتري براي مبتلا به خطوط بيني مي باشند . بعضي از افراد با تاب دادن بيني خود در مواقع خنده كه دليل آن وجود چين وچروك در بيني بسار بيشتري دارند وافرادي هم هستند كه هيچ وقت بيني خود را تاب نمي دهند كه اين افراد هيچ وقت مبتلا به چين و چروك وخطوط روي بيني خود نمي شوند .

در افرادي هم كه در طول مدت زمان بيشتري تزريق بوتاكس انجام مي دادن اين چين وچروك روي بيني ايجاد شود . كه دليل اين مي تواند زناني باشد كه از تزريق بوتاكس براي خط اخم مابين دو ابرو ( ويا در اطراف خط هاي پا كلاغي )انجام مي دادند . وبراي حالات چهره ازديگر عضلات به الجبار استفاده مي كنند . كه اين بيشتر وقت ها باعث مي شود كه براي لبخند زدن استفاده ي بيشتري از عضله هاي بيني استفاده شود . وبدين ترتيب به سادگي مي تواند فشار در بافت صورت را افزايش يافته مبه منطقه ي ديگري به حركت درآيد وباعث ظهور چين وچروك هاي جديد مي شود .

تزريق بوتاكس براي رفع چين و چروك

استفاده از مقدار كمي بوتاكس كه بهترين روش براي از بين بردن چين وچروك هاي روي بيني مي باشد كه در هر دوسمت بيني استفاده مي كنند .

رفع چين و چروك صورت با تزريق بوتاكس


نتايج

اثار استفاده از بوتاكس بلافاصله قابل مشاهد است ولي به طور طبيعي ۳ يا ۴ ماه زمان براي مشاهده كردن آثار كلي وقت نياز است . تزريق بوتاكس موجب بي حسي عضله هايي كه براي ايجاد چين وچروك پوست جمع كردن مي شود .

فرايند درمان

 • نشستن بيمار بر روي تخت با پشتي صاف شده .
 • تميز شدن ناحيه ي هدف .
 • تزريق پوست پوشاننده عضلاني كه مي بايست انجام شود با مشخص شدن با يك عدد ماژيك .
 • تزريق به دوسمت پل بيني وروي بيني وحداكثر به سطح چين وچروگ انجام شود .
 • عميقي تزريق خيلي سطحي در عضله هاي بيني و روي پوست پوشاننده انجام گيرد . وبعد بوتاكس به طرف پايين ودر عضله هاي داخل بيني انتشار مي يابد .
 • نهايت دقت براي اينكه تزريق به پهلو ( به دو سمت ) ويا پايين ( تحتاني ) انجام نگرفته تا بتواند با تاثيري كه بر روي عضله اي كه هر دوسمت را به لب بالا وصل مي نمايد جلوگيري گردد .
 • حدود ۳۰ ثانيه وقت براي تزريق عضلات نياز است و.
 • براي جلوگيري از پديدار شدن كوفتگي فشار بسيار كمي به ناحيه اعمال ميگيرد.
 • پاك شدن علامت هاي نشان دهنده يوست .

به چه مقدار مواد براي تزريق نياز خواهيم داشت؟

مقدار مواد مصرفي بيشتربستگي به اندازه ي عضلات , سوابق درماني سابق , سن , سرعت سوخت و تاثير محصول . تمايل فرد به تغييرات كلي يا بسيار ظريف وبه ظاهر خيلي صاف دارد .مردان بيشتر وقت ها به مواد زيادي نسبت به زنان نياز دلرند .و ميزان نياز به دوز در افراد مسن تر بيشتر ازافراد جوان تر مي باشد .

نياز به چه مراقبت هايي  بعد از تزريق بوتاكس براي رفع چين و چروك دارد؟

امكان رخ دادن كبودي , تورم , حساسيت ,وقرمزي جزئي وجود دارد كه مي توان با آرايش آن را پنهان كرد با آنكه اين علائم موقتي بوده ودرمدت چند روز برطرف مي شوند . نتايج بعد از ۳ الي ۱۰ روز اغاز مي ضشوند وماندگاري بين ۲ الي ۷ ماه وبستگي به دوز بوتاكس مصرف شده بيماران دارد . بوتاكس در بعضي افراد مي تواند با سرعت بيشتري نسبت به ديگران حل شود . از افرادي كه براي نخستين بار درمان مي شود و درخواست مي شود گه در مواقع لزوم مي توانند بعد از ۳-۲ هفته براي يك بار چكاب مراجعه كنند . اكثر بيماران اين تزريق را يك الي دو بار در سال اين تزريق را تكرار مي كنند .

عوارض احتمالي اين درمان چيست ؟

در حالت كلي دردرمان چين وچروك هاي موجود در روي بيني بوسيله ي آزاد كننده ي چروك هيچ نوع عوارضي كه خطر ناك باشند را ندارد, چون براي انقباض بيني عضله ي داخل بيني خود به طور مستقل عمل نمي كند . و از انجايي كه احتمال دارد بر روي ميزان “فشردگي چين وچروك بيني ” تاثير داشته باشد كه در اين حالت بايد براي رفع وبهبودي مناطق ديگري همچون گلابلا ( اخم مركزي ) نياز دارد تا در نظر گرفته شود . دربعضي از انسانها نمي توان خطوط چروك بر روي بيني را به صورت كامل آزاد كرد براي اينكه يك عضله ايي به نام لواتور لابي سوپريوريس كه كاربردش همراهي لبخند است وجود دارد . كه امكان دارد بوسيله ي “انقباض چروك روي بيني ” به كار گرفته مي شوند و از آنجايي كه ما هيچ وقت راضي نيستيم كه با آزادي بيش از حد اين عضلات بر روي لبخند فردي تاثير داشته باشيم .

سوالات رايج  درمان چين و چروك با تزريق بوتاكس

آيا هنگام تزريق بوتاكس دردي احساس مي شود؟

اين تزريق هيچ احساس دردي ندارد . ولي اگر كسي در مورد تزريق نگران احساس درد داشته باشد پزشك مربوطه اختيار دارد كه يك كرم بي حس كننده موقتي را قبل از تزريق به ناحيه ي هدف اعمال دهد .

آيا همزمان با تزريق بوتاكس بر روي چروك هاي موجود بر روي بيني از ساير روش هاي زيبايي بيني نيز بهره برد؟

بله/ فيلر صورت وانواع درمان هاي پوست با ليزر غالبا با تزريق بوتاكس همزمان مي شوند . براي اينكه پزشك متخصص مربوطه بزاي شما يك برنامه مناسب با خواسته هاي دلخواه شما بتواند ارائه دهد . در همه زمان مشاوره در مورد مشكلات وسوابق تمام مناطق خود با پزشك مشورت كنيد .

اگر تزريق بوتاكس ادامه و تكرار نشود باعث چه اتفاقي مي شود؟

اگر مايل نيستيد كه مجددا تزريق آزاد كننده ي عضله را تجربه كنيد و از اين روش يك بار استفاده كرده ايد ناحيه ايي كه درمان شده به شكل قبلي خود (قبل از درمان ) برخواهد گشت .بدون اينكه تفاوتي داشته باشد .

ولي اگر چندين سال است كه تزريق آزاد كننده عضله را تكرار مي كنيد وديگر مايل به ادامه دادن نيستيد . از روند بهبودي طولاني مدت بهره مند خواهيد شد . براي اينكه كلاژن بدون آزاد كننده عضلاتي در پوست آسيب كمتري مي بيند و پوست فرد در بيشتر مواقع نرم وصاف باقي مي ماند .

چگونه مي توان ازظهور چين وچروك بر روي بيني جلوگيري كرد؟

در حالت كلي نمي توان به صورت كامل از ظهور چين و چروك جلوگيري كرد زيرا همه ي اين ها بخشي از پيري وافزايش سن مي باشند .( با آنكه حقيقت تلخ است ) ولي يك رژيم مراقبت از پوست ضد پيري مي تواند هميشه مثمر ثمر باشد . اگر از تاب شدن بيني خو در زمان خنده آگاه هستيد ميتوانيد واقف به حالت هاي تكراري خودتان باشيد و از جلوگيري از پيچانده شدم بيني خود تا حد امكان تلاش نماييد . با يك راه حل ديگر هم مي توان با تزريق بوتاكس پيشگيري كننده در ناحيه براي شلي عضلات ومحدوديت تكرار حالت ها را دريافت كنيد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۳:۵۸ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

مراقبت هاي بعد از كاشت مو , توصيه هاي بعد از كاشت مو

فهرست مطالب [پنهان سازي]

مراقبت هاي بعد از كاشت مو ، توصيه هاي بعد از كاشت مو ، نكاتي كه بايد بعد از كاشت مو لازم است ، انجام دهيد ، تجويز دارو بعد از كاشت مو ، بي حسي بعد از كاشت مو : بعد از انجام هر گونه عملي بايد مراقب هايي را انجام دهيم تا به نتيجه مطلوب برسيم كاشت مو نيز اينگونه است . در خيلي از موارد اشخاص براي ديدن چهره دوستان و همكاران شان در موقع مشاهده تغييرات ايجاد شده در منطقه سر بعد از كاشت مو لحظه شماري مي ‌كنند. اگر مي خواهيم از اين عمل بهترين نتيجه را بگيريم بايد بعد از عمل به مراقبت ها و توصيه ها به خوبي عمل كنيم .

مراقبت هاي بعد از كاشت مو

مراقبت هاي بعد از كاشت مو

توصيه هاي بعد از كاشت مو طبيعي

بعد از عمل جراحي كاشت مو بيمار بايد از منطقه تحت درمان به ويژه در طول دو هفته اول بعد از جراحي مراقبت ويژه اي داشته باشد.به همين دليل توضيه ميشود هر شخص قصد عمل جراحي كاشت مو را دارد . توضيه هاي زير را با دقت و توجه بخواند و بعد از عمل به آن ها عمل كند:

 • فرد نبايد بعد از عمل از دستمال سر و هدبند در موقع خارج شدن از خانه استفاده كنيد.
 • همچنين نبايد از دستمال سر به مدت طولاني و به طور خاص در موقع خواب استفاده كنيد.
 • اگر هر گونه ضربه اي به سر وارد شود باعث از بين رفتن ريشه مو بعد از كاشت خواهد شد.براي جلوگبري از وارد شدن ضربه به سر بايد در هنگام سوار شدن به ماشين يا خارج شدن از ان مراقب سر خود باشيد .

كارهايي كه بايد سه شب اول جراحي كاشت مو انجام داد

از ۳ تا ۴ بالش زير شانه‌ها به منظور بالاتر نگه داشتن منطقه سر از قلب و تنظيم بالاتنه در زاويه ۴۵ درجه استفاده كنيد. انجام اين كار براي كم كردن ورم در ناحيه هاي تحت درمان بعد از جراحي لازم و ضروري است.

بايد در صورت ديدن نشانه هاي خاص فوري به كلينيك مراجعه كنيم و به طور اورژانسي درمان شويم.مثلا روبه رو شدن با تب بالاي ۳۸ درجه سانتي گراد، خون‌ ريزي زياد و ورم ناگهاني در طول ۱۲ ساعت اول بعد از عمل جراحي ضروري است در اسرع وقت به كلينيك مراجعه كنيم.

مراقبت از منطقه اهدا كننده و دريافت كننده مو

اولين روز بعد از كاشت مو

ضروري است منطقه دريافت كننده مو يا منطقه‌اي كه ريشه هاي مو در آن پيوند زده شده با محلول آب نمك هر نيم ساعت يك بار اسپري شود و انجام اين كار مي‌بايست تا زمان اتمام اسپري ادامه بيابد. از طرف ديگر بيمار مي‌ بايست از كرم‌ هاي ضدعفوني كننده بر روي منطقه اهدا كننده دو بار در روز استفاده كند. به اشخاص به‌ طور جدي سفارش مي شود در روز بعد از عمل جراحي براي انجام بررسي ‌هاي لازم به كلينيك بيايند.

مراقبت هايي بايد در روز هاي دوم تا پنجم بعد از كاشت مو انجام دهيم

سر خود را بدون وارد شدن فشار مستقيم آب خيس كنيد. در اين مدت ضروري است از شامپوي خاص و مناسب براي موهايتان استفاده كنيد و منطقه سر به آرامي با حركت‌ هاي دوراني در منطقه دريافت كننده مو به مدت ۱ دقيقه ماساژ بدهيد. همينطور ضروري است اين كار به مدت ۱ دقيقه با نيروي بيشتر بر روي منطقه اهدا كننده مو انجام گيرد. در هر حالت نبايست در موقع انجام اين كار در نتيجه ماساژ يا جريان آب به سر فشار وارد شود. براي اينكار سفارش هاي لازم در ارتباط با شامپوهاي مناسب براي شستشوي سر به بيمار داده مي شود و شامپو زدن سر بايست دو بار در روز انجام گيرد. در ادامه ضروري است بيمار از كرم ضدعفوني كننده در بخش هاي پشت و اطراف سر (بخش هاي هاي اهدا كننده مو) استفاده كند.

مراقبت هايي كه بايد در روز هاي ششم تا دوازدهم كاشت مو انجام دهيم

سفارش هاي مربوط به روزهاي دوم تا پنجم را بدون استفاده از كرم ضدعفوني كننده بر روي منطقه اهدا كننده مو ادامه دهيد. ماساژ دادن سر در اين زمان بايست با قدرت بيشتر بعد از روز پنجم انجام شود و رفته رفته تا روز دوازدهم شستشوي سر با شرايط عادي انجام گيرد. همچنين، بعد از روز پنجم مي‌توان منطقه سر را به صورت مستقيم در معرض فشار آب گذاشت.

كاشت مو بعد از گذشت روزهاي اول

بعد از سيزده روز از كاشت مو و روزهاي بعدي

در اين مدت بايد شامپو هاي ويژه بعد از كاشت مو و كرم هاي مربوط به ان تا زماني كه تمام شوند استفاده شود بعد از اين زمان بيمار مي تواند از شامپو هاي عادي يا شامپو هايي كه توصيه ميشود استفاده كند.

۲۵ روز اول بعد از عمل نبايد هيچ گونه كرم ژل فوم يا بقيه محصولات حالت دهنده مو توسط بيمار استفاده شود همچنين بيمار نبايد از تا سي روز بعد از عمل جراحي از هرگونه رنگ مو استفاده كند و بايد با مشاوره كارشناسان كلينيك مو هاي خود را رنگ كند

در مدت زمان مراجعه به كلينيك كاشت مو غالبا به بيمار گفته مي شود هماهنگي لازم را براي ملاقات با مشاوران اين كلينيك انجام دهد و در طول اين جلسه ها با محصولات مناسب براي مراقبت از مو بعد از عمل جراحي كاشت آن (همچون قطره‌ها و كرم‌هاي موضعي) آشنا شود و نگراني‌ هايش را در اين رابطه بگويد.

تجويز دارو براي بعد از كاشت مو

غالبا بعد از عمل جراحي كاشت مو براي بيمار مصرف قرص‌ هايي تجويز مي شود كه خواب آور باشند و وي در طول اولين شب بعد از كاشت مو در خواب باشد. دقت كنيد بعد از مصرف اين قرص‌ ها بيمار نبايست رانندگي كند يا با ماشين‌آلات سنگين كار كند. همچنين مصرف الكل در موقع مصرف اين داروها ممنوع است.

داروهاي مسكن

هدف متخصصان كاشت موي طبيعي، كم كردن درد و ناراحتي بيمار بعد از كاشت مو است. به همين خاطر شايد براي بيمار استفاده از داروهاي مسكن براي هر ۶ ساعت يك بار تجويز شود. همينطور ضروري است بيمار از آسپيرين يا بقيه داروهاي ضد التهاب براي مدت دست كم سه روز بعد از عمل جراحي كاشت مو به منظور جلوگيري از خونريزي دوري كند.

توصيه ‌هاي ديگر درباره خونريزي بعد از كاشت مو

خونريزي بعد از عمل جراحي كاشت مو در موردهاي كمي در اشخاص بيمار ديده مي شود. در صورت روبه رو شدن با اين شرايط ضروري است بدون درنگ با كلينيك  و يا مركز كاشت مو تماس بگيريد.

چند توصيه ي ديگر براي مراقبت هاي بعد از كاشت مو

اما بعد از كاشت مو چگونه استراحت كنيم؟

موقعيت مناسب براي گذاشتن سر در طول ۳ شب اول بعد از عمل جراحي كاشت مو به صورتي است كه بالاتنه در زاويه ۴۵ درجه قرار داشته باشد. براي اين كار بيمار مي ‌تواند از چند بالش با توجه به راحت بودن خودش براي نگه داشتن بالاتنه در موقعيت مناسب كمك بگيرد. در واقع فراهم آوردن اين شرايط مي‌ تواند خطر ورم بيش از اندازه در بدن بيمار را كم كند.

احتمال به وجود امدن ورم بعد از انجام عمل جراحي كاشت مو وجود دارد

در صورتي كه بعد از عمل جراحي كاشت مو ورمي در بدن بيمار به وجود بياد، اين ورم ها بعد از گذشت ۳ تا ۴ روز از عمل جراحي به خودي خود محو مي شوند وغالبا بي ‌خطر هستند و جاي نگراني ندارند. اما اگر ورم با درد و يا تب همراه باشد، ضروري است با كلينيك تماس بگيريد.

بيمار نبايد مدتي بعد از كاشت مو از سيگار و الكل استفاده كند

استراحت بعد از كاشت مو

همواره به بيمار سفارش مي شود براي روز بعد از عمل جراحي كاشت مو در خانه بماند و استراحت كند. با گذشت ۳ روز از عمل جراحي، بيمار مي ‌تواند كم كم فعاليت ‌هاي سبك روزمره اش را شروع كند. به صورت همزمان، بيمار مي‌بايست از انجام هرگونه فعاليت ورزشي در مدت ۱۵ روز اول بعد از جراحي پرهيز كند و اين شرايط به ‌طور خاص در ارتباط با جابجا كردن اجسام سنگين به اشخاص توصيه مي شود.

به اين ترتيب با گذشت ۱۵ روز از جراحي بيمار مي‌ تواند كم كم برنامه هاي ورزشي سبك همچون دويدن روي تردميل يا شنا در آب دريا را شروع كند. دقت كنيد كه ضروري است بيمار از گذاشتن منطقه تحت درمان در معرض آب كلردار در محيط‌ هايي مثل استخر شنا يا جكوزي براي مدت ۲ ماه خودداري نمايد. همينطور به بيمار توصيه مي شود از جابجا كردن اجسام سنگين براي ماه اول بعد از عمل جراحي پرهيز كند.

ضروري است بيمار در طول ۳ روز اول بعد از كاشت مو از آميزش جنسي دوري كند. همينطور همواره به اشخاص بيمار سفارش مي شود از سيگار كشيدن يا مصرف الكل در طول ۳ روز اول بعد از جراحي پرهيز كنند، چون اين موارد مي ‌تواند احتمال موفقيت كاشت مو را كم كنند.

نور خورشيد مدتي براي پوست منطقه تحت درمان مضر است

اگر پوست منطقه تحت درمان بعد از عمل جراحي در معرض نور خورشيد قرار گيرد، احتمالاً با آفتاب سوختگي مواجه خواهد شد. به همين خاطر ضروري است بيمار به مدت دست كم ۶ ماه از گذاشتن پوست در معرض نور خورشيد پرهيز كند، زيرا اين شرايط مي ‌تواند بر روند رشد ريشه هاي مو تاثير بدي داشته باشد. پس به اشخاص توصيه مي شود از كلاه بيس‌ بال و كرم ‌هاي قوي ضد آفتاب با سطح SPF برابر با ۳۵ يا بالاتر براي حفاظت از پوست خود در معرض نور خورشيد استفاده كنند.

بعد از كاشت مو احتمال عفونت وجود دارد

در صورت روبه رو شدن با هرگونه عفونتي ضروري است بدون درنگ با كلينيك تماس بگيريد.

بي ‌حسي بعد از كاشت مو

در بعضي از بيماران در ناحيه هاي تحت درمان بي حسي مشاهده ميشود كه در صورت رو به رو شدن با بي حسي نبايد نگران شد اين بي حسي با گذشت دو تا شش ماه بعد از عمل جراحي كاشت مو از بين ميرود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۱:۵۲ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

اطلاعاتي درباره ي رشد مو

رشد مو ، اطلاعاتي درباره ي رشد مو ، عناصر تشكيل دهنده ي مو ، نقش ويتامين E در سلامت بدن ، نقش ويتامين E در رشد مو ها ،فوايد ويتامين E بر موها : مو يكي از مهم ترين عضو بدن است كه در زيبايي نقش مهمي دارد به همين دليل براي حفظ زيبايي بايد مراقب موهاي خود باشيم و اطلاعاتي درباره ي رشد مو و همچنين راه هاي محافظت از مو را بدانيم .

يكي از عمده مشكلاتي كه مردان و زنان در جوامع مختف از ان رنج ميبرند ريزش موي بيش از حد است كه ريزش بيش از حد مو زيبايي فرد را تهديد ميكند.به همين دليل راه هاي جلوگيري از ريزش مو و تسريع رشد مو توجه افراد زيادي را جلب ميكند.خيلي از توصيه ها و پيشنهاد ها متاسفانه علمي نيستند و گاهي سلامتي فرد را به خطر مي اندازد به همين دليل توصيه ميشود هنگام مصرف دارو ها و مكمل ها حتما با پزشك متخصص مشورت كنيد.

نقش ويتامين E در سلامت بدن

ويتامين E يك آنتي‌اكسيدان است كه به بازسازي سلول‌هاي آسيب ديده كمك مي‌كند و همچنين براي پيشگيري از بروز آسيب‌هاي راديكال‌هاي آزاد بسيار موثر است و ويتامين E همچنين از اكسيداسيون و تخريب چربي‌ها پيشگيري كرده و همچنين از غشاهاي سلولي كه بخش عمده آن‌ها را چربي‌ها تشكيل مي‌دهند محافظت به عمل مي‌آورد. اين ماده‌ي مغذي ضروري به صورت طبيعي در بعضي از غذاها وجود دارد و همچنين مي‌توان آن را از طريق مصرف مكمل‌ها تامين كرد و بعضا در غذاهاي فرآوري شده نيز يافت مي‌شود. ويتامين E جز ويتامين‌هاي محلول در چربي است يعني بدن شما ويتامين E وارد شده به بدنتان را ذخيره مي‌كند و در زمان نياز از آن استفاده مي‌كند.

مصرف كافي ويتامين E با كاهش گرفتگي عروق قلبي و نيز سكته قلبي همراه مي‌باشد. اثرات آنتي اكسيداني اين ويتامين از بروز سرطان نيز پيشگيري به عمل مي‌آورد. جالب است كه بدانيد مصرف ويتامين E همچنين در بهبود كبد چرب سفارش مي‌گردد.

نقش ويتامين E در رشد مو ها

نقش ويتامين E در رشد مو ها

نقش ويتامين E در رشد مو ها

نقش ويتامين E در رشد موها غير قابل انكار مي باشد . بعضي از تحقيقات نشان مي دهند، افزايش ويتامين E در بدن مي تواند تا حدي از ريزش موها جلوگيري كند، همچنين در كاهش شوره سر نيز موثر است، اما به گزارش برترين ها در مقاله اي كه توسط «دكتر راشتون» در دانشگاه «پورت ماوث» چاپ شده، اين هشدار آمده است مصرف بيش از اندازه ويتامين E هم مي تواند اثرات معكوس داشته باشد و باعث ريزش بيشتر موها شود به همين دليل به طور جدي توصيه مي شود روزانه بيشتر از يك قرص ويتامين E مصرف نكنيد.

اگر به طور مرتب ويتامين E مصرف كنيد اثر تقويتي آن را به مرور در موها و ناخن هاي تان خواهيد ديد، البته بايد توجه كنيد كه اين اثرات در طولاني مدت خود را نشان مي دهند و اينگونه نيست كه انتظار داشته باشيد بلافاصله بعد از مصرف اين ويتامين تاثيرش را ببينيد. در واقع اين ويتامين به مرور دريافت اكسيژن را افزايش مي دهد و باعث گردش بهتر خون در پوست سر مي شود و در نتيجه سلامت و رشد مو را بهبود مي بخشد. علاوه بر اين، ويتامين E به عنوان يك آنتي اكسيدان نقش مهمي در سيستم ايمني بدن ايفا مي كند و از آنجايي كه سلامت موها با سلامت سيستم ايمني مرتبط است، مي توان گفت ويتامين E با تقويت ايمني بدن، رشد موها را نيز افزايش مي دهد.

ويتامين E به حالت دادن مو كمك ميكند

همانطور كه قبلا هم اشاره كرديم نقش ويتامين E بر رشد موها غير قابل انكار مي باشد . ويتامين E مي تواند به عنوان يك كانديشنر و نرم كننده بسيار قوي، به شما كمك كند كه به راحتي به موهاي تان حالت دهيد. اين كانديشنر ويتامين E را مي توانيد خودتان در منزل تهيه كنيد؛ كافي است مقدار مساوي روغن زيتون، جوجوبا و نارگيل را با هم مخلوط كنيد بعد حدود نصف ميزاني كه روغن زيتون اضافه كرده بوديد، روغن ويتامين E به آن بيفزاييد. اين مخلوط را به موهاي تميز و خشك بزنيد و بعد موها را شانه كنيد و اگر مي خواهيد اثر اين مخلوط را بيشتر كنيد ۲ قاشق غذاخوري از اين مخلوط را گرم كنيد و به موها بماليد و حدود ۲۰ دقيقه يا حتي تمام شب موها را با يك حوله بپوشانيد تا كاملا روغن ها در ساقه موها نفوذ كند و صبح موها را بشوييد.

ويتامين E از بين برنده ي موخوره است

از بين بردن موخره يك نقش ويتامين E در رشد موها تلقي مي شود . شامپوهايي كه حاوي ويتامين E هستند مي توانند تاثير زيادي در بهبود موخوره داشته باشند. علاوه بر اين، مي توانند به موهايي كه به دليل استفاده از سشوار، فركننده ها و رنگ موها آسيب ديده اند نيز كمك كنند. شما خودتان هم مي توانيد در خانه يك شامپوي غني از ويتامين E بسازيد. كافي است حدود ۲۴۰ گرم شامپوي معمولي را با ۲۰ گرم روغن ويتامين E مخلوط كرده و از آن به عنوان يك شامپوي روزانه استفاده كنيد، البته اگر كمي هم روغن زيتون به اين شامپو بيفزاييد اثر بيشتري خواهد داشت.

فوايد ويتامين E بر مو ها

درشته هر چند مكانيسم اثر ويتامين E بر تقويت موها هنوز به طور دقيق شناخته نشده است اما تحقيقات نشان مي‌دهد ويتامين E به رشد عروق خوني و مويرگ‌هاي خون رسان به ريشه موها كمك مي‌نمايد و زماني كه مويرگ‌ها افزايش يابند جريان خون بهتر مي‌شود؛ لذا با مصرف ويتامين E ميزان جريان خون به پوست سر بهتر مي‌گردد و در پيشگيري از ريزش موها تأثير بسزايي دارد.

ويتامين E مي‌تواند براي موهاي خشك و آسيب ديده مفيد باشد و مصرف مقادير كمي ويتامين اي در روز موهاي خشك را بهبود خواهد داد و ساقه موها را تقويت خواهد نمود.

براي اينكه مو هايي مقاوم داشته باشيم بهتر است ميزان استفاده ويتامين E را در رژيم غذايي خود بالا ببريم همچنين افرادي كه مو و پوست سرشان خيلي خشك است استعمال خارجي روغن حاوي ويتامين اي نيز مفيد است. شما مي توانيد براي تهيه يك ماسك درماني جهت استعمال خارجي مي‌توانيد چند عدد كپسول ويتامين اي را با سوزن بشكافيد و آن‌ها را به موي خود بماليد و انتهاي موهايتان را نيز به آن آغشته نماييد و آن را براي ? ساعت و يا بيشتر روي سرتان نگه داريد و سپس موهايتان را بشوييد.

از مصرف بي رويه ويتامين E خودداري كنيد.

درسته كه نقش ويتامين E در رشد موها غير قابل انكار است ، ولي با اين حال بايد از مصرف بي رويه ي آن خودداري شود . ميزان دوز مصرف مجاز روزانه ويتامين اي در حدود ??? واحد بين‌المللي (IU) مي‌باشد و مصرف دوز بيشتر از ???? واحد بين‌المللي (IU) مي‌تواند سمي باشد و مصرف دوز بالاي ????? واحد در روز در صورتي كه مكرر مصرف شوند مي‌تواند بالعكس موجب كاهش موها شود. البته پس از توقف مصرف دوز بالا، موها باز خواهند گشت.

مشكلات مصرف زياد ويتامين E نسبت به ساير ويتامين‌هاي محلول در چربي كمتر است، زيرا بدن تحمل مقادير زياد آن را نسبتاً دارد. اما اگر مصرف بيش از اندازه و به صورت مصنوعي مانند آمپول يا قرص ويتامين E باشد، باعث مسموميت‌هاي ويتاميني مي‌شود.

همچنين از ديگر عوارض مصرف بيش از اندازه اين ويتامين اين است كه بدن از ديگر ويتامين‌هاي محلول در چربي استفاده نمي‌كند و كمبود اين ويتامين‌ها در بدن به وجود مي‌آيد. از ديگر عوارض مصرف بيش از اندازه مي توان گفت باعث رسوب كلسيم در استخوان‌ها و همچنين موجب اختلال در ذخيره ويتامين Aدر كبد مي‌شود و حتي مصرف بيش از اندازه آن (بيشتر از ۴۰۰واحد) خطر مرگ به همراه دارد. در مقاله اي كه توسط «دكتر راشتون» در دانشگاه پورت ماوث چاپ شده، اين هشدار آمده است مصرف بيش از اندازه ويتامين E هم مي تواند اثرات معكوس داشته باشد و باعث ريزش بيشتر موها شود.

كساني كه مي‎خواهند قدرت جنسي آن‎ها زياد شود ويتامين E و A را به غذاي خود بيافزايند. البته در مواد طبيعي كه داراي اين ويتامين‎ها باشند، اما مصرف دارويي آن بهتر است زير نظر پزشك باشد.

مواد غذايي كه داراي ويتامين E مي باشند

ويتامين E يك ويتامين محلول در چربي است كه به طور طبيعي در روغن‌هاي گياهي و سبزيجات برگ سبز تيره، جگر و تخم مرغ و مغزها يافت مي‌شود.

روغن‌هاي گياهي‌اي مثل سويا، ذرت، گلرنگ، آفتابگردان و جوانه گندم از منابع خوب ويتامين اي به شمار مي‌آيند. بنابراين براي دريافت مقادير بيشتري از ويتامين اي مي‌توانيد موارد مذكور را به رژيم غذايي‌تان بيفزاييد و يا اينكه تحت نظر پزشك مكمل‌هاي ويتامين E را مصرف نماييد.

كاهش ويتامين E در كساني كه از رزيم غذايي براي كاهش وزن استفاده ميكنند

در اكثر رژيم هاي غذايي كاهش وزن استفاده از چربي ها توصيه نميشود خطر كمبود دريافت ريزمغذيها به ويژه ويتامين‌هاي محلول در چربي هميشه وجود دارد.به همين دليل در اكثر كساني كه از رژيم غذايي سخت براي لاغري استفاده مي كنند ريزش مو مشاهده ميشود كه دليل ان مي تواند كمبود ويتامين E باشد پس بهتر است براي كاهش وزن از رژيم هاي غذايي سخت براي لاغري استفاده نكنيم يا اينكه براي با پزشك خود درباره ي چگونگي دريافت ريز مغذي ها در رژيم غذايي مشورت كنيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۵۹:۴۸ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

خريد و قيمت انواع ژل و فيلر پوست

خريد و قيمت انواع ژل و فيلر پوست : به كمك فيلر هاي پوستي لب هاي نازك برجسته مي شود و ابروها را ليفت مي دهد گودي زير چشم كه منجر به سياهي دور چشم ميشود را بهبود مي بخشد و استخوان گونه ها را نمايان تر مي كند . با استفاده از اين فيلرها مي توان خط خنده را به ميزان قابل توجهي كاهش داد و ظاهر صورت زيباتر و جوان تر نمايان شود . اسيد هيالورانيك ماده تشكيل دهنده فيلر ها است كه اين ماده به طور طبيعي نيز در بدن يافت مي شود و مي تواند براي زيبايي پوست ترزيق شود .

با افزايش نتيجه گيري از اين فيلرها محبوبيت چشم گيري داشته كه كلنيك هاي زيادي خدمات ترزيق ژل هاي پوستي را انجام مي دهند . بخاطر حساسيت هايي كه پوست صورت دارد فيلرهاي پوستي را بايد از منابع قابل اطمينان و معتبر تهيه كنيد . گونه هاي گوناگوني از ژل هاي پوستي موجود است كه مي توانيد از فروشگاه ها تهيه كنيد .

در ما با ارايه مختلف ژل هاي پوستي و تامين فيلرهاي مرغوب كه نتيجه تاثير گذاري طبيعي وبسيار باكفيت كه به دليل خريد ما از كارخانه هاي مورد اطمينان هستند عرضه مي كنيم .

انواع فيلر و ژل


ژوويدرم XC/ ژوويدرم اولترا XC

تزريق ژل ژوويدرم

محتويات اصلي : اسيد هيالورانيك

مورد استفاده : جوودرم اولترا تاثيري بر روي چين وچروك ها نداشته و فقط براي خطوط ريز موثر مي باشد . اين فيلتر همچنين مي تواند با پر كردن خطوط ريز وچين وچروك هاي صورت و باعث افزايش حجم در بافت هاي صورت مي شود . در نواحي نزديك به پوصت نازك مثل گوشه هاي بيني و دهان ميتوان از جوودرم استفاده كرد . و براي برجسته سازي لب ها جوودرم اولترا XC را ترزيق مي كنند .

اين نوع فيلرها چگونه كار ميكنند : موقع ترزيق ژل اسيد هيالورانيك شبيه به يك اسفنج عمل كرده و با جذب آب موجود باعث برجستگي محل ترزيق مي شود .

مدت ماندگاري آن چقدر مي باشد: مدت زمان آثار باقي مانده ازترزيق اين ژل ها ۶ الي ۱۲ ماه است معمولا اثار موجود و به دست آمده جوودرم اولترا حدود يك سال ماندگاري دارد . ودليل نياز ژل به ترزيق مجدد در ترزيق آن به مقدار كم مي باشد .

داراي عامل معكوس كنندگي : از هيا لورونيدايز ميتوان براي بازگرداندن اثر جوودرم اولترا استفاده كرد

***نكته :

اين نوع XC جوودرم وولوما داراي ليدوكائين مي باشد . بخاطر دارا بودن به ليدوكائين هنگام ترزيق هم بي حس مي شود و هم اينكه درد را كاهش مي دهد .


پرلين / پرلين – آل

تزريق ژل پرلين رستالين

محتويات اصلي : هيالورانيك اسيد

مورد استفاده : براي افزايش حجم نواحي تخت , برجسته كردن لب ها و برطرف كردن چين و چروك ريز و عميق به كار برده مي شود . كارخانه توليد كننده رستالين اين نوع فيلر را توليد مي كند . پرلين به خاطر ضخيم بودنش بهتر از رستالين چين و چروك هاي عميق را پر مي كند .

چگونه عمل مي كند : در هنگام ترزيق آب از طريق اسيد هيالورانيك جذب مي شود و اين عمل باعث ميشود كه ناحيه ترزيق شده برجسته شود .ئ

اثر آن تا چه مدت باقي مي ماند : اثر پرلين در برخي از افراد بيش از رستالين مي ماند . اين نكته را نيز بايد مورد توجه قرار بدهيم كه اثر اين ژل تا ۶ ماه باقي مي ماند .

عامل برگشتي : دارد . اثر پرلين را هيالورونيدايز مي تواند خنثي كند .

راديز

محتويات اصلي : هيدروسكي لاپاتيت كلسيم به شكل ميكروسفيرها

مورد استفاده : براي برطرف كردن چين و چروك و خطوط متوسط تا عميق از راديز استفاده مي كنند و از جمله چين و چروك هاي نازولابيال به كار مي برند . براي برجسته سازي استخوان گونه از اين نوع فيلر استفاده مي كنند ولي براي برجسته كردن لب ها كاربردي ندارد .

چگونه عمل مي كند : براي توليد كلاژن جديد راديز بدن را تحريك مي كند . به دليل اين كه تاثير آن طولاني است نياز به ترزيق دوباره را كاهش مي دهد .علاوه بر اين استفاده از اين ژل و ميكرسفيرهاي پايه كلسيمي باعث مي شود كه حجم قسمت ترزيق شده مي شود .

اثر آن تا چه مدت باقي مي ماند : به صورت علمي ثابت شده كه اثر ترزيق اين فيلر يك سال يا بيشتر باقي مي ماند .

عامل معكوس كننده : ندارد .


سيلك رستالين / رستالين / رستالين – آ

تزريق ژل رستالين

محتويات اصلي : اسيد هيالورانيك
مورد استفاده : براي بهبود چين و چروك هاي متوسط تا شديد از رستالين استفاده مي كنند . سيلك رستالين كه از ذرات بسيار ريز نسبت به ديگر فيلبر ها ساخته مي شود طراحي برجسته سازي لب ها را انجام مي دهد .

چگونه كار مي كند : باجذب كردن آب توسط هيالورانيك محل ترزيق برجسته مي شود .

ماندگاري آن تا چه مدت است : بنابر ادعاهاي كارخانه سازنده يرستالين اين فيلر مي تواند تاثير به دست آمده را تا ۱۸ ماه تغيير نكند در عين حال اين اتفاق بعد از ترزيق مجدد پس از ۴,۵ و۹ ماه رخ مي دهد . سيلك رستالين مي تواند بدون ترزيق مجدد ۶ ماه دوام داشته باشد . كه امكان ماندگاري اين محصول تا ۶ ماه مي باشد .

داراي عامل معكوس كننده : اثر حاصل شده ازدرمان رستالين را هيالورونيدايزمي تواند خنثي كند .

*** نكته :

رستالين و پرلين هردو محصول يك كارخانه هستند . با اين تفاوت كه پرلين نسبت به رستالين چسبناك تر و ضخيم تر بوده و مورد استفاده براي جوانسازي هاي سنگين مي باشد .

محتويات اصلي : اسيد پلي – آل – لاكتيك

مورد استفاده : براي پر كردن تورفتگي و گودي هاي صورت و افزايش ضخامت پوست و همچنين به منظور برجسته شدن گونه ها وبراي كاهش دادن چين وچروك هاي صورت از اسكولپتراستفاده مي كنند . اين نوع فيلرها براي برجسته سازي لب ها كارايي ندارند .

چگونه كار ميكند : اسكولپترا با توليد كلاژن محل ترزيق را تحريك كرده و باعث ديده نشدن بلا فاصله آن مي شود براي رسيدن به نتايج مورد نياز به چند جلسه درماني با حد فاصله ي۴ هفته نياز دارد كه در اين روش شدت علائم پيري در صورت بستگي زيادي به تعداد جلسات دارد و با مرور زمان ضخامت پوست افزايش مي يابد .

اثر آن تا چه مدتي باقي مي ماند : آثار ناشي از ترزيق الكولپترا دو سال بعد از نخستين جلسه ترزيق ماندگاري دارد كه ۳ ترزيق در دوره درماني دارد كه تقريبا به حد فاصل ۴الي ۶ هفته مي باشد .

***نكته :

با توجه به ظريف بودن اثر اسكولپترا نتيجه ي به دست آمده قابل مشاهده نيست و امكان دارد ماه ها منتظر ديده شدن اثر اين فيلر باشيم ولي ماندگاري اثر آن طولاني است .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۵۷:۳۵ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

متخصص پوست و مو در شهرك غرب و سعادت آباد

متخصص پوست و مو در شهرك غرب و سعادت آباد : تهران كلان شهري است كه آلودگي بسيار شديدي دارد از اين رو جود بيماري هاي پوستي در تهران بسيار زياد است . خوب مي دانيم كه با وجود سيستم حمل و نقل عمومي مثل مترو كه بسيار شلوغ هست . امكان انتقال بيماري هاي پوستي به ساير افراد زياد است و نمي توان اين مورد را انكار كرد . از طرفي به دليل جمعيت زياد و بزرگي شهر بيشتر متخصصين پوست و مو در تهران براي احداث كلينيك زيبايي و پوست و مو به نقاط شمال و غرب شهر كه به نسبت مركز شهر خلوت تر هستند مي روند . شهرك غرب و سعادت آباد تهران يكي از مهمترين مناطق تهران است كه داراي تجمع كلينيك پوست و مو و زيبايي زيادي است.در اين بخش از وب سايت دوست داريم كه بهترين متخصصين پوست و مو و نيز كلينيك هاي پوست و مو در شهرك غرب و سعادت آباد را معرفي كنيم . با ما همراه باشيد .

متخصص پوست و مو در شهرك غرب

متخصص پوست و مو شهرك غرب و سعادت اباد

همان طور كه در بالا نيز اشاره كرديم هميشه در هر نقطه از دنيا متخصصين و پزشكان رده بالا دوست دارند در بهترين نقطه شهر مطب و كلينيك داشته باشند از اين رو متخصصين پوست مو كه در شهرك غرب و سعادت آباد فعال هستند جزء متخصصين باتجربه و كاركشته مي باشند.  ولي با تمام اينها دقيا نمي توان گفت كه همه پزشكان كه در شهرك غرب و سعادت آباد كلينيك احداث كرده اند از بقيه سرتر هستند. لذا براي تشخيص و شناسايي متخصص پوست و مو با تجربه بايد مطالعه و تحقيق كنيد .

لزوم درمان سريع بيماري پوست و مو

همانطور كه در بالا نيز اشاره كرديم تهران شهر پر جمعيتي است و فردي كه دچار بيماري پوستي و يا دچار ريزش مو و ساير بيماري ها مي شود بايد در اسرع وقت اقدام به درمان كند . چرا كه اكثر بيماري هاي پوستي واگيردار مي باشند و براي سلامت جامعه و ساير افراد خطرناك مي باشد . بهترين روش كه متاسفانه در كشور ما هنوز جا نيافتاده است داشتن پزشك خانواده مي باشد. حال كه اين مورد را نداريم بهتر است هميشه براي خود در زمينه پوست و مو متخصصي را در نظر بگيريم . داشتن پزشك اختصاصي مزيت هاي زيادي دارد اينكه با سيستم بدن شما كاملا آشناست خود يك امتياز بزرگي است و هر دارويي را براي درمان براي شما تجويز نمي كند.

در هر حال درمان و رفع هر بيماري موجب كاهش انواع بيماري اي عفوني و خطرناك پوستي خواهد شد . و بهترين راه براي جلوگيري از واگير نيز اقدام به موقع و سريع به متخصص پوست و مو مي باشد .

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۵۵:۰۴ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

مراقبت از پوست در ايام نوروز

مراقبت از پوست در ايام نوروز ، نوروز وتغذيه اي مناسب براي مراقبت از پوست  ،مراقبت از پوست در مقابل اشعه نور خورشيد ، استفاده از ماسك و ماساژ در تعطيلات : همه انسانها چه خانم ها چه آقايان خواهان پوستي شفاف سالم وجوان هستندكه اين امر ميسرنميشود مگر با خوشرويي . غصه خوردن سبب آسيب ديدن پوست صورت ميشود وپوست شادابي وطراوت خود را از دست ميدهد وچهره فرد بيشتر از سن واقعيش به نظر مي رسد.

همه افراد مي خواهند پوستي صاف وشفاف داشته باشند خيلي ها براي رسيدن به اين خواسته به سراغ عمل زيبايي پوست مي روند اين اعمال زيبايي شامل تزريق بوتاكس، چربي، برجسته سازي لب، ليفت وساير خدمات زيبايي مي باشد كه توسط متخصصان پوست ومو وبرخي غير متخصصان انجام مي گيرد. عمل زيبايي پوست در همه ماه هاي سال انجام مي پذيرد اما در اسفند ماه به دليل پيش رو بودن عيد نوروز به اوج خودش مي رسد.

 

مراقبت از پوست در ايام نوروز

مراقبت از پوست در ايام نوروز

پوست از اعضاي حياتي بدن است كه بايد هميشه و در همه فصول مورد مراقبت قرار بگيرد. براي داشتن پوستي شفاف و صاف بايد به طور مداوم از آن مراقبت كرد عدم مراقبت صحيح از پوست گاه حتي سبب آسيب به آن مي شود.مراقبت از پوست در ايام نوروز بسيار حائز اهميت مي باشد ، خانم هايي كه هزينه هاي زيادي جهت زيبايي پوست خود مي كنند بايد در ايام نوروز نيز مراقيت هاي لازم از پوست خود را داشته باشند تا پوستشان آسيب نبيند واين ممكن نمي شود مگر با رعايت نكات بهداشتي ،پرهيز از خوردن بيش از حد غذاهاي چرب وتنقلات مرطوب ، نگه داشتن پوست ،استفاده از ميوه ها وسبزي هاي تازه و …

مهم ترين گام، مراقبت از پوست در ايام نوروز و حفظ زيبايي آن

دكنر مريم ملكي متخصص پوست و مو به خوانندگان اين مقاله توصيه مي كند كه اگر خواهان پوستي صاف وشفاف هستند بايد در درجه اول مراقبت هاي لازم را براي آرامش روح وروان خود انجام دهندتا مراقبت هايي كه از پوستشان مي كنند اثري مداوم داشته وموقتي نداشته باشد.

وي در ادامه افزود: خانم ها و آقايان اگر مي خواهند پوستي جوان، شفاف و سالم وزيبا داشته باشند وچهره شان بيش از سن واقعي شان نشان ندهد ،بهتر است غم غصه را كنار بگذارند و با مثبت انديشي و آرامش فكر وروان در جهت زيباسازي پوست خود تلاش كنند.

استفاده از ماسك و ماساژ در تعطيلات

ورزش و ماساژ پوست باعت آبرساني به كل سطح پوست مي شود در نتيجه پوستي سالم وبا طراوت خواهيم داشت اين عمل مورد تاكيد تمام متخصصان پوست ومو است. در تعطيلات نوروز نيز مانند تمام فصول سال بايد با انجام ورزش وماساژ پوستي در جهت حفظ زيبايي پوست تلاش كرد .

نكاتي در مورد ماساژ پوست ونحوه انجام صحيح آن

براي اينكه پوست هميشه با طراوت وجوان بماند بايد كلاژن كافي در اختيار داشته باشد ماساژ، باعث تحريك پوست براي كلاژن سازي مي شود. انواع روغن ها براي ماساژ پوست استفاده مي شود اعم از روغن زيتون روغن كنجد روغن بادام و البته براي پوست هاي حساس از روغن آرگان نيز استفاده مي شود.متخصصان توصيه مي كنند در ماساژ صورت پوست اطراف چشم به دليل حساس بودن و امكان ايجاد وافزايش چين وچروك ماساژداده نشود.

براي ماساژ گونه و به جريان انداختن لنف صورت، حركت دست ها را از كنار بيني به صورت دوراني شروع و به سمت گوش ها هدايت كنيد. پيشاني را با حركات رو به بالا و گردن را به سمت بالا يا به پايين ماساژ دهيد

تغذيه اي مناسب براي مراقبت از پوست در ايام نوروز

تغذيه اي مناسب براي مراقبت از پوست در ايام نوروز

تغذيه اي مناسب براي مراقبت از پوست در ايام نوروز

داشتن تغذيه اي مناسب براي مراقبت از پوست در ايام نوروز بسيار حادز اهميت است . در ايام نوروز مصرف آجيل وشيريني بيش از هر زمان ديگري است .به دليل ميزان كالري بالاي اين مواد متخصصان توصيه مي كنند مراقبت از پوست در ايام نوروز ، در مصرف آن دقت لازم را انجام داد وبيشتر از ميوه در اين ايام استفاده كرد تا پوست دچار بيماري نشود. همچنين متخصصان به افرادي كه با مصرف آجيل با مشكل آكنه مواجه مي شوند توصيه ميكنند در مصرف آن زياده روي نكنند ، و تغذيه اي مناسب براي مراقبت از پوست در ايام نوروز داشته باشند .

افراد ميانسال وخانم هايي كه وارد دوران يائسگي شده اند به دليل سطح پايين استروژن در بدنشان با مشكلات پوستي مواجه مي شوند اين افراد مي توانند با داشتن تغذيه اي مناسب براي مراقبت از پوست در ايام نوروز و مصرف مواد حاوي استروژن مانند : چاي سبز، تخم كتان، سويا و بادام و اصلاح عادات تغذيه اي به خصوص در ايام تعطيلات نوروز به طراوت وشادابي پوست خود كمك كنند .

داشتن تغذيه اي مناسب براي مراقبت از پوست در ايام نوروز ضروري است . در اين ميان بعضي افراد در عيد نوروز صورتشان جوش مي زند يا جوش صورتشان بيشتر مي شود از نظر عاميانه مصرف دانه هاي روغني باعث جوش صورت مي شود ، اما اين موضوع از نظر علمي هنوز ثابت نشده است . ممكن است بدن بعضي افراد نسبت به اين مواد حساسيت داشته باشد و با خوردن دانه هاي روغني بدن فرد به صورت جوش واكنش نشان دهد . در اين صورت بهتر است فرد در مصرف دانه هاي روغني يا هر ماده غذايي كه باعث ايجاد حساسيت در پوست شود ،امتناع ورزد وبراي بهبود حساسيت روزي دو بار از صابون ضد باكتريايي استفاده كند . لذا تغديه اي مناسب براي مراقبت از پوست در ايام نوروز غير قابل انكار است .

مراقبت از پوست در ايام نوروز در مقابل اشعه نور خورشيد

تابيدن مستقيم نور خورشيد براي پوست ضرر دارد وباعث آفتاب سوختگي مي شود .انعكاس نور آفتاب روي پوست در كنار دريا ۶۰درصد بيشتر مي شودولازم است فرد از كرم ضد آفتاب استفاده كرده ودر فواصل زماني خيلي كوتاه استفاده از ضد آفتاب را تمديد كند .شايع ترين نقاط آفتاب سوختگي ناحيه كمر وشانه ها مي باشد كساني كه از حمام آفتاب استفاده مي كنند بهتر است از روغن مخصوص براي بدن خود مخصوصا نواحي ياد شده استفاده كنند تا دچار آفتاب سوختگي والتهاب نشوند .

آقايان نيز مراقب پوست خود باشند

همه افراد اعم از خانم ها وآقايان بايد از پوست خوددر برابر آفتاب مراقبت كنند افرادي كه به ورزش هايي مانند كوهنوردي يا رفتن به كنار دريا يا بيابان يا مناطق جنگلي علاقه دارند بايد از پوستشان با استفاده از كرم هاي ضد آفتاب مراقبت كنند .آقايان نيز بايد به حفظ شادابي و جواني پوست خود اهميت دهند.

همه افراد بايد از كرم ضد آفتاب استفاده كنند ميزان عيار حفاظتي ضد آفتاب با توجه به گروه هاي سني ميتواند متفاوت باشد اما بهتر است عيار حفاظتي بالاي ۱۵ استفاده كرد . دراين ميان سالمندان مخصوصا زنان سالمند چون از مشكل كمبود ويتامين دي و پوكي استخوان رنج ميبرند ملزم به استفاده از ضد آفتاب نيستند . آقايان چون معمولا از لباسهاي آستين كوتاه استفاده ميكنند بيشتر در معرض اشعه خورشيد قرار ميگيرند وعلاوه بر آسيب ديدن پوست توسط نور خورشيد ممكن است توسط حشرات گزيده شوند با مصرف ضد آفتاب ميتوانند از پوست خود محافظت كنند .

متخصصان پوست و مو توصيه ميكنند از كرم ضد آفتاب براي پوشاندن كل پوست صورت استفاده كرده به اين صورت كه يك بند انگشت از كرم را به صورت لايه نازكي روي پوست استفاده كنند بهتر است آقايان علاوه بر پوست صورت لاله گوش جلو وپشت گردن خود را نيز كرم ضد آفناب استفاده كنند .

مراجعه متخصص پوست و مو

با پيشرفت صنعت در كشورهاي جهان سوم  و در حال توسعه همانند كشور ما هميشه آلودگي هاي در هوا پخش مي شود كه منجر به بروز برخي از بيماري هاي پوستي و مو مي شود . كه واقعا خيلي خطرناك مي باشد چرا كه اكثر بيماري هاي پوستي واگيردار هستند و به سرعت  در بين افراد يك جامعه پخش مي شود. براي اينكه بهترين راه براي مراقبت از پوست خود داشته باشيم بهترين راه مشاوره گرفتن از متخصص پوست و مو اختصاصي هر خانواده است . برخي از بيماري هاي پوستي نيز در فصل هاي مختلف سال پديدار مي شوند كه بايد تحت معاينه متخصص پوست و مو قرار بگيريد.

لذا براي داشتن سالي زيبا و خوب بدون بيماري هاي پوستي و مو اقدام به يك كلينيك زيبايي براي معاينه بهترين راه براي اسوده خاطر بودن شماست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۵۳:۰۰ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

تقويت و پر پشت كردن مو , روشها و تكنيك هايي براي تقويت مو

تقويت مو , پر پشت كردن مو , روشها و تكنيك هايي براي تقويت مو  , داروي تقويت مو , قرص تقويت مو : در طول زندگي افراد به طور طبيعي روزانه حدود ۱۰۰ تار مو ريخته مي شود اين ميزان از ريزش مو افراد در مقابل تارهاي زياد مو كه دارند ناچيز است و عامل كم پشتي مو نمي شود .بيشتر اين ريزش مو در اثر شانه كردن و شستن و بقيه در طول روز مي ريزد . ميزان رويش ميو بيشتر از ريزش آن است به همين دليل اكثر افراد با وجود ريزش مو داراي موهاي پرپشتي هستند در هر فرد بالغ ميزان ريزش مو در يك روز گاهي به ۱۵۰۰۰۰ تار مو نيز مي رسد .

تقويت مو

بعضي افراد هم هستند كه در آنها سرعت ريزش مو بيشتر از رويش آن است يا كلا رشد مو متوقف شده است . اين مشكل ريزش شديد مو را آلوپسي مي نامند .

بسياري از افراد با ريزش موهايشان اعتماد بنفس شان را از دست مي دهند و اين مورد براي آنها موضوعي بسيار مهم و ناراحت كننده است و زندگيشان سرشار از اضطراب و استرس مي شود اين افراد به روش هاي جراحي ودرمان براي حل مشكل مو هايشان روي مي آورند كه به گفته متخصصان براي بسياري زياد ضروري و مناسب نيست .

متخصصان اين رشته در كلينيك تخصصي كاشت مو درمان‌هاي غير جراحي و غيرتهاجمي زير را براي درمان ريزش مو پيشنهاد مي‌دهند:

 • فيناسترايد {دارويي براي درمان ريزش مو شديد در آقايان}
 • ماينوكسيديل {لوسيوني براي درمان طاسي مردانه وريزش مو}
 • درمان با پلاسماي سرشار از پلاكت (پي آر پي)
 • مزوتراپي{عمل زيبايي غير جراحي}
 • ليزرتراپي {درمان با ليزر پرتوان }

متخصصان در جلسات مشاوره در كلنيك تخصصي پوست و مو  بهترين روش درمان ريزش مو را پيشنهاد مي دهند .

چنانچه متخصص تشخيص دهد كه بهترين روش انجام جراحي كاشت مو است، شما را به يكي از متخصصين برجسته كاشت موي كلينيك معرفي مي‌كند تا در جلسه مشاوره روش انجام عمل ونتيجه عمل را توضيح دهيد و با روند درمان آشنا شويد. جراحان ما متناسب با شرايط شما از يكي از جديدترين ابداعات در زمينه جراحي كاشت مو، روش استخراج واحد فوليكولي (بدون به جا گذاشتن جاي زخم) يا تكنيك‌ هاي ديگر استفاده مي‌ كنند .

چگونه موهاي خود را تقويت و پرپشت كنيم؟

روند زندگي فرد و پرپشتي يا كم پشتي مو

فوليكول مو يعني آن بخش از پوست كه مو توليد مي كند چرخه اي سه مرحله اي دارد . زماني كه اين چرخه سه مرحله اي به نحو مطلوب طي نشود و مشكل داشته باشد مو بيش از حد طبيعي اش مي ريزد و كم پشتي مو در افراد به وجود مي آيد .

رشد مو داراي سه مرحله است كه در يك فرد كه رويش و ريزش مو طبيعي دارد اين سه مرحله به صورت طبيعي و پي در پي اتفاق مي افتد .اين مراحل عبارتند از :

مرحله آناژن يا رشد زماني است كه مو در حال رشد است و دو تا سه سال طول مي‌كشد. مرحله دوم مرحله استراحت يا كاتاژن است كه مو ديگر در حالت رشد نيست، اما همچنان در پوست سر فرد قرار دارد و هنوز نريخته است اين مرحله حدود صد روز طول مي كشد . مرحله سوم مرحله تلوژن يا ريزش مو است .

قبل از درمان

براي درمان كم پشتي مو متخصصان بيمار را تحت آزمايش هاي لازم ومعاينه باليني قرار مي دهند اين روش درمان بر مبناي تشخيص دقيق و تخصصي بيماري و سابقه پزشكي بيمار انجام مي شود .

سابقه پزشكي اطلاعات ارزشمندي را در اختيار پزشكان قرار مي دهد اين اطلاعات مربوط به زمان شروع كم پشت شدن موها، سرعت پيشرفت آن، نوع و شدت كم پشتي، ابتلا به بيماري‌هاي موثر در كم پشتي مو مي باشند .بيماري هاي موثر در كم پشتي مو عبارتند از :كم كاري تيروييد ،بيماري خود ايمني ،كم خوني وسابقه خانوادگي و…

دسته بندي درمان كم پشتي مو | تقويت مو

براي كم پشتي مو درمان هاي زيادي وجود دارد .همه اين درمانها در دو گروه اصلي نگهدارنده ي غير جراحي وجراحي تقسيم بندي مي شوند امروزه در همه نقاط دنيا كاشت مو درماني براي كم پشتي مو به حساب مي آيددرمان جراحي كاشت مو به دو روش انجام ميگيرد كه در روش اول جاي زخم دائمي باقي مي ماند اما در روش دوم جاي زخم باقي نمي ماند . درمان‌هاي نگهدارنده‌ روش‌هاي غيرتهاجمي زير را دربرمي‌گيرد :

 • درمان دارويي : استفاده از داروي تقويت مو
 • درمان‌ هاي جانبي‌ با مكمل‌هاي مغذي، لوسيون‌ها، شامپوها و…
 • ليزر تراپي : استفاده از ليزر براي درمان و تقويت مو
 • پي آر پي (درمان با پلاسماي سرشار از پلاكت)
 • مزوتراپي : يكي از جديدترين روشهاي براي درمان ريزش مو

دارو درماني و استفاده از داروي تقويت مو

درمان دارويي كم پشتي موها معمولا بوسيله دو دارو اصلي انجام مي‌ گيرد:

ماينوكسيديل : اين دارو مرحله آناژن يا مرحله رشد مو را طولاني‌ تر مي‌ كند.

فيناسترايد : اين دارو كنش آنتي آندروژن دارد و بازدارنده مشتقات تستوسترون است كه در شروع ريزش مو نقش دارد .

داروي تقويت مو

پزشكان علاوه بر اين داروها داروهاي ديگري مانند دوتاسترايد را نيز تجويز مي كنند كه در مقايسه با فيناسترايد ها اثر آندروژنيك قوي تري دارد . وقتي كه دليل ريزش مو مشخص نيست و پزشكان بعد از آزمايش ها و معاينات فراوان علت ريزش مو را پيدا نمي كنند داروهاي ديگري مانند داروي غير اختصاصي ،كورتيكواستروئيد موضعي راتجويز مي كنند تا با التهاب فوليكول موسر مقابله كند .

درمان‌هاي مكمل و جانبي

علاوه بر درمانهاي دارويي ،فراورده هاي جانبي و مكمل ديگري براي جلوگيري از ريزش مو وجود دارد كه از آن جمله مي‌توان به انواع شامپو، لوسيون يا آمپول‌هاي حاوي مواد مغذي، مكمل‌ هاي غذايي ويتامين‌ ها، مواد معدني، آمينواسيدها و… اشاره كرد. البته موثر بودن اين مواد و فرآورده‌ها براي درمان ريزش مو هنوز به اثبات نرسيده است، اما بدون ترديد رعايت رژيم غذايي سالم و متعادل ،سرشار از عناصر كمياب مانند روي واستفاده از همه گروه هاي ويتامين به حفظ سلامت بدن و موها كمك مي‌ كند. متخصصان به افرادي كه داراي موهاي حساس كم پشت و ضعيف كه طاسي در خانواده آنها سابقه داشته است توصيه مي‌ كنند براي شستشوي روزانه از شامپوهاي ملايم استفاده كنند .

چگونگي تقويت مو و پرپشت كردن موها

ليزرتراپي كاشت مو

متخصصان در موارد آلوپسي وريزش موي متوسط و همچنين ريزش مو مردانه در مراحل اوليه، استفاده از ليزررا موفقيت آميز مي دانند .استفاده از ليزر در درمان ريزش مو يا به اصطلاح ليزرتراپي، خون‌ رساني موضعي را در پوست سر بهبود مي‌ دهد و با افزايش توليد انرژي سلول‌هاي فوليكول مو تغذيه مو را بهتر مي‌ كند تاسرعت رشد موها افزايش يابد .

ليزرتراپي كاشت مو

پي آر پي (PRP) كاشت مو

درمان با پلاسماي سرشار از پلاكت (پي آر پي) روش جديد و كارآمدي است كه از نيروهاي التيام بخشي و رشد بدن خود بيمار استفاده مي كند. پلاسماي سرشار از پلاكت تهيه شده از خون خود بيمار به منظور توليد فاكتورهاي رشد پروتئيني تحريك مي‌شود كه به نوبه خود سلول‌هاي بنيادي را به توليد سلول‌هاي جديد و رشد فوليكول‌هاي مو وادار مي‌ كند .

مزوتراپي و تقويت مو

مزوتراپي يكي ديگر از روش هاي درماني براي جلوگيري از ريزش مو است كه با ميكروتزريق‌هاي متعدد انجام مي‌شود. متخصصين ما براي درمان ريزش مو و تقويت مو محلولي را كه با دقت از مواد طبيعي وحياتي براي رشد مجدد مو مي سازند دقيقا در محل كم پشت مو تزريق مي كنند. مزوتراپي روش درماني دائمي است كه در آن سرم استفاده شده ، موثر در رشد مجدد موهاست و همزمان ريزش مو را كاهش مي‌ دهد .

مزوتراپي به تمام افرادي كه دچار ريزش مو هستند توصيه مي‌ شود كه به دلايل مختلفي چون كمبود مواد مغذي، بيماري، تغيير مكان يا آب مورد استفاده براي شستشوي موها، نوسانات جوي، تحمل فشار و اضطراب به تازگي يا مدت‌ها است از ريزش مو اذيت مي شوند .

كاشت مو طبيعي

افرادي كه بر اثر ريزش مو دچار كم پشتي مو در قسمت هاي مختلف سر شده اند نياز به جراحي كاشت مو دارند. جراحي كاشت مو در جهان به چهار طريق در كلينيك هاي تخصصي مو انجام مي شود : روش اچ آر تي _روش بي اچ تي _روش اف يو تي يا تكنيك كاشت باريكه مو و روش چهارم كه جديدتر وبه روزتر از موارد قبلي است روش اف يو اي است .

در روش FUT روش انجام كاشت مو به روش اف يو تي بدين گونه است كه تكه اي كوچك از پوست پشت سر را جدا مي كنند كه در اين روش جاي زخم دائمي مي مانند .اما در روش اف يو اي چون به صورت جدا فوليكولهاي مو برداشته مي شود جاي زخم باقي نمي ماند .

روش بي اچ تي كه اصطاحا به آن برداشت مو از بدن گفته مي شود.اين تكنيك در مواقعي كه فرد بر روي سر خود موي مناسب جهت برداشت براي كاشتن وجود ندارد اما در نقاط ديگر بدن مانند پشت گردن و روي سينه ها،موهايي مناسب وجود دارد استفاده مي شود .روش ديگر روش اچ آر تي است در اين روش فرد نه در سر خود ونه در ساير نقاط بدنش موي مناسبي كه قابل كاشتن باشد وجود ندارد وبراي اين افراد فوليكول هاي مو از ساير افراد گرفته مي شود.

افرادي كه از يكي از چهار روش بالا استفاده كرده و كاشت مو انجام مي دهند با اينكه نتايج حاصل از كاشت مو دائمي است، اما براي اينكه موي كاشته شده دچار تخريب نشود بايد از درمانهاي نگهدارنده استفاده كنند .

اگر شما هم جز دسته افرادي هستيد كه از مشكل بي مويي رنج مي بريد . مي توانيد به كلينيك تخصصي كاشت مو مراجعه كنيد . متخصصين كاشت مو در كلينيك زيبايي  ، آماده ي ارائه ي كليه ي خدمات در زمينه ي كاشت مو هستند . متخصصين ما ابتدا جلسه ي مشاوره اي را برگزار مي كنند ، و اطلاعات لازم در مورد كاشت مو را در اختيار شما قرار مي دهند . و سپس روش كاشت موي متناسب با شما را براي شما انتخاب مي كنند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۴۷:۲۷ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]

نكات كليدي قبل از كاشت مو , توصيه هاي قبل ار عمل كاشت مو

نكات كليدي قبل از كاشت مو  , برخي توصيه هاي قبل ار عمل كاشت مو : قبل از هر چيز بايد بدانيد كه كاشت مو عمل زيبايي شناخته مي شود و در نتيجه هيچ پوشش بيمه اي ندارد. و براي همين هم هزينه اي كه براي عمل كاشت مو بايد پرداخت شود بستگي به دكتر و تحصص او دارد ، همچنين تجربه ي پزشك كاشت مو نيز در اين زمينه بسيار حائز اهميت است .

نكات كليدي قبل از كاشت مو

در زير به تعدادي از نكات كه بايد قبل از عمل كاشت مو رعايت شود اشاره ي مي كنم  :

 • توجه داشته باشيد متخصصين عمل كاشت مو در كشور كه داراي سابقه خوب باشند محدود مي باشد . پس در ابتدا بايد پزشكي كه براي كاشت مو انتخاب مي كنيد دقت داشته باشيد از تخصص كافي برخوردار باشد.
 • بهترين پزشكان و جراحان كاشت مو افرادي هستند كه چندين سال در زمينه ي پوست و مو در حال فعاليت مي باشند و در مورد انواع بيماري هاي پوست و مو تجربه و هم چنين تحقيق كرده اند . افرادي كه بنا به گفته ي خود تحصص از اروپا يا آمريكا دارند لزوم نمي توانند بهترين جراح كاشت مو باشند.
 • مهمترين نكته قبل از كاشت مو مشاوره با پزشك و توجه به توضيحات و اطلاعاتي كه در زمينه ي كاشت مو به شما مي دهد است.توجه داشته باشيد قبل از هر عمل زيبايي كه تاثيري بر چهره ي شما خواهد گذاشت قطعا دلهره اي براي شما دارد بنابر اين به صراحت همه چيز را با پزشكتان كه براي كاشت مو انتخاب كرده ايد در ميان بگذاريد.پزشك امين بيمار است .
 • توجه داشته باشيد كه كاشت مو يك عمل زيبايي بزرگ به حساب مي رود و تمام مراحل جراحي را پزشك به تنهايي انجام نمي دهد . پزشك مهمترين و تخصصي ترين مراحل كاشت مو كه عبارتند از : برداشت نوار پوستي ، طراحي خط رويش مو ، تعيين تعداد موهاي كاشته  شده | ميزان پر پشتي پوست و در نهايت جهت رويش مو . بقيه مراحل كاشت مو كه نياز به تحصص بالا ندارد توسط تكنسين هاي كار آزمود زير نظر پزشك انجام مي شود.
 • در عمل كاشت مو براي طاسي هاي كوچك تراكم موهاي كاشته شده طبيعي صورت مي پذيرد ولي در طاسي هايي كه وسيع مي باشند نبايد انتظار بيش از ۲۵ تا ۵۰ درصد تراكم را داشت.
 • در نهايت اينكه به كلينكي براي كاشت مو مراجعه نماييد كعه هر دو روش FIT و FUT را مي توانند انجام دهند بر اين اساس اگر پزشك كاشت مو به روش FIT را تشخيص داد . اين عمل را روي بيمار انجام دهد در غير اين صورت اگر FIT مناسب نبود مي توان از عمل كاشت مو FUT استفاده كرد.

اين چند نكته اوليه در رابطه با كاشت مو بود كه جا داشت هر بيماري از آنها اطلاعاتي را بدشت بياورد اميد وارم اين مورد توجه عزيزان قرار گرفته باشد .در رابطه با انواع جراحي كاشت مو (روشهاي FIT وFUT) در پست هاي بعدي بحث خواهد شد.

نكات كليدي قبل از كاشت مو


براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك هاي زير وارد شويد :


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۴۱:۳۵ ] [ بهزاد مقتدر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 164
دیروز : 114
افراد آنلاین : 1
همه : 66547
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید لپ تاپ استوک / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم /  نوار نقاله / انجام پروژه های متلب / جواب بازی آمیرزا / عکاسی صنعتی / بازی اندروید / آموزش فتوشاپ / telegram channel subscribers / چت روم